زمان انتشار : ۶ آبان ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۳۰ | کد خبر : 475557 |

معاون وزیر ارتباطات:کاربران باید برای استفاده از پیام رسان‌های داخلی اقناع شوند

شفقنا رسانه- رئیس هیأت مدیره ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه فیلترینگ و اقدامات سلبی نتیجه ندارد، تأکید کرد: کاربران ایرانی برای استفاده از پیام رسان‌های بومی باید اقناع شوند.

به‌ گزارش «ایران» حمید فتاحی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره وضعیت پیام رسان‌های داخلی و میزان استقبال مردم از این پیام رسان‌ها، با بیان اینکه نحوه حضور کاربران ایرانی در پیام رسان‌های داخلی از جنبه‌های مختلف باید بررسی شود، گفت: مباحث فنی، اعتماد کاربران و میزان قابلیت ابزارهای ارائه شده از عوامل میزان استقبال از شبکه‌های اجتماعی داخلی هستند و مهم‌ترین عامل نیز اقناع کاربر برای استفاده از این شبکه‌ها است.
فتاحی تصریح کرد: در صورتی که کاربران برای استفاده از شبکه‌های داخلی اقناع شوند نیاز به انسداد و فیلترینگ وجود ندارد چرا که اقدامات سلبی نتیجه‌ای ندارد. وی در خصوص فراگیر شدن استفاده از تلگرام در کشور نیز، افزود: صداوسیما یکی از عوامل فراگیری استفاده از پیام رسان تلگرام در کشور بود به‌طوری که تمام برنامه‌های پرمخاطب صداوسیما با حضور در کانال‌های تلگرامی ارتباط دوسویه با مخاطبان خود برقرار کردند در صورتی که قبل از این، از طریق وب سایت، تلفن و ایمیل با مخاطبان خود ارتباط داشتند. معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، درباره فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی تأکید کرد: وزارت ارتباطات درباره فعالیت این دو پیام رسان تصمیم گیر نبوده و حمایتی از فعالیت آنها نداشته است و در این موضوع تابع تصمیمات شورای عالی فضای مجازی هستیم.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here