زمان انتشار : ۱ آبان ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۵:۲۷ | کد خبر : 475440 |

واکنش توییتری اهالی رسانه به پخش نشدن برنامه نود

شفقنا رسانه- روز گذشته روابط عمومی شبکه سه سیما از پخش نشدن برنامه نود در این هفته خبر داد و علت آن را «رفتار غیرحرفه‌ای تهیه‌کننده و مجری برنامه نود در پی عدم پخش این برنامه به‌دلیل پخش بازی انگلیس – اسپانیا در دوشنبه گذشته و همچنین استمرار رفتار خارج از عرفشان در مصاحبه خلافِ ابلاغ گروه ورزش» عنوان کرد. انتشار این بیانیه و پخش نشدن برنامه نود واکنش هایی در توییتر به همراه داشت. در ادامه واکنش اهالی رسانه به پخش نشدن برنامه نود را بخوانید:

 

سید علی علوی سردبیر روزنامه خراسان در واکنش به پخش نشدن برنامه نود نوشت: «دیشب برای دومین هفته متوالی برنامه نود۹۰ پخش نشد. امابرای برخورد با زیاده خواهی ها بخصوص زیاده خواهی گروه های مرجعی همچون سلبریتی ها باید برخوردار از سرمایه اجتماعی بود. به نظر صداوسیما برای برخورد با عادل فردوسی پور از سرمایه اجتماعی مناسبی برخوردار نیست.»

 

امید توشه، روزنامه نگار هم در صفحه توییتر خود انتقاد کرد: « پخش نشدن برنامه نود جای آنکه به «عادل فردوسی‌پور» ضربه بزند، از اعتبار نداشته‌ی صداوسیما می‌کاهد. اینکه تنها یک برنامه‌ات را مردم ببینند و تو همان یکی را با دست خودت تعطیل کنی، نشان‌دهنده مدیریت غالب کشور در چهار دهه گذشته است.»

 

حسن نمکدوست تهرانی، مدرس روزنامه‌نگاری و مدیر آموزش و پژوهش همشهری هم در این باره توضیح می دهد:« «با عنایت به رفتار غیر حرفه ای» آقای عادل فردوسی پور برنامه نود را پخش نمی کنید. با عنایت به ۴٠ سال مدیریت ضد حرفه ای، به غایت سوگیرانه، نامتوازن، غیر منصفانه و انحصارگرایانه در تلویزیون بفرمایید ما مردم چه کنیم. نتیجه رادیو و تلویزیون انحصاری جز «فشلیسم پر طمطراق» نیست. »

 

داوود حشمتی، روزنامه نگار هم با بیان اینکه عادل بر سر دو راهی انتخاب بزرگی ایستاده، نوشت: «قرار بر تنبیه  فردوسی پور نیست. او به حدی از محبوبیت رسیده که از جانب او احساس خطر می شود. کافیه سر ارادت به زمین بیاره. براش جایگاهی درست می کنند رفیع تر از تتلو و چرخنده. کما اینکه رشیدپور این راه را رفت و امروز دستش باز است.»

 

میلاد اعظمی خبرنگار ورزشی هم در انتقاد به پخش نشدن برنامه عادل فردوسی پور نوشت: «عادل فردوسی پور سال‌ها مار تو آستینش پرورش داد. حالا همون آقا ماره براش شاخ شده و چشم به صندلی عادل و نود داره. بله عادل خان وقتی به یکی زیادی بال و پر بدی همین میشه دیگه … البته اگر بابای من هم مدیر فلان بخش صداوسیما بود،‌ شهوت نشستن جای عادل رو داشتم»

 

میرا قربانی فر، دبیر تحریریه قانون هم ضمن انتقاد به محتوای بیانیه روابط عمومی شبکه سه نوشت: «حالابا عنایت به رفتارغیرحرفه ای و ضد ملی تان، توضیح بدهید علی فروغی با سابقه فارغ التحصیلی از دانشگاه امام صادق و ریاست بسیج صداوسیما اصلا چه شانی غیر از نسبت فامیلی داشته که اکنون مدیرشبکه۳ باشد؟»

 

محمد مساعد خبرنگار روزنامه شرق هم با هشتگ «چرا عقب مانده ایم» در انتقاد به پخش نشدن برنامه نود نوشت: «آنچه بر سر برنامه نود می‌آید مثالی از هزاران نمونه مشابه است. یک مدیر که مهم ترین شاخصه‌اش فامیل بودن با یک مدیر بالادستی است (که آن مدیر هم مهم ترین شاخصه‌اش نسبت فامیلی با مدیر بالاتری است) تصمیم می‌گیرد یک فرصت ملی را بسوزاند تا ثابت کند چه کسی رئیس است.»

 

محمد حسن نجمی، روزنامه نگار هم به بیان بخشی از سوابق علی فروغی مدیر شبکه سه پرداخت :«فارغ‌التحصیل دانشگاه امام صادق، رییس بسیج صداو سیما،  مدیر مرکز تخصصی معاونت فرهنگی-اجتماعی بسیج، عضویت در شورای معارف صدا و شوراهای عالی فیلم، پویانمایی و شورای عالی کتاب بسیج.» این روزنامه نگار در ادامه نوشت: « به کسی برنخوره ولی این سوابق چه ارتباطی با رسانه‌ای مثل شبکه۳ دارد؟!»

 

کتایون مصری هم در کنایه به این مسئله نوشت: «احتمالا امشب خبرنگار ورزشی سیما بین مردم می رود و از پخش نشدن برنامه نود می پرسد. ۹۹.۵ درصد هم راضی هستند که نود پخش نشود و از مدیر شبکه کمال تشکر را دارند. آن نیم درصد هم برایشان فرقی نمی کند..»

 

یسری بخاخ روزنامه‌نگار دیگری بود که به این اقدام واکنش نشان داد: «صداوسیمای میلی همچنان اصرار دارد تا به نیمچه ریشه خودش هم تیشه بزند. خوب کاری می‌کنید آقای شبکه سه که نمی گذارید نود پخش شود. همین یک برنامه خوبی که در رسانه نگاه می‌کردیم را هم از ما بگیر»

 

ایلیا ایزدی خبرنگار ایسنا هم با هشتگ «رسانه میلی» نوشت: «من از برنامه‌های تلویزیون، تقریبا فقط نود را می دیدم. با رفتار مدیریت شبکه ۳، برنامه عادل فردوسی‌پور که شاید دیگر پخش نشود، بازپخش مختارم که تموم شد، انگار قراره ارتباطم با صداوسیما به کل قطع شود.»

 

علیرضا خوشبخت دبیر سرویس سیاسی روزنامه روزان هم با بیان« ویران کنید و نترسید آقایان » به پخش نشدن برنامه ابزار تاسف کرد و نوشت: «نود تنها پیوند من با چیزی است که قرار بود رسانه ملی باشد و نبودنش برایم یادآور گسستن یکی دیگر از اندک پیوندها. بگذریم که عادل برایم نمونه معدود آدمهایی که در این کشور در جای درست قرار گرفته اند, بگذریم که نود بخشی از خاطرات زندگیم در همه این سالهاست!»

 

حسین قهار خبرنگار ورزشی در واکنش به بیانیه پخش نشدن برنامه و اختلاف های پیش آمده نوشت: «یا عادل فردوسی پور کامل حذف می شه، یا تبدیل به یک ابر قهرمان… . جنگ قدرت عجیبی است و قطعا سازمان با وضعیت فعلی در مقابل عادل کوتاه نخواهد آمد. حذف برنامه نود در دورانی که رسانه ملی برنامه جایگزین مناسبی ندارد، بدون هزینه نخواهد بود.»

سپهر خرمی روزنامه نگار شرق هم در این باره نوشت: « به هیچ وجه از قطع ۹۰ استقبال نمی‌‌کنم. بودن نود حتی با وجود افت شدید و کاهش بیننده، بهتر از نبودنش است. گزینشی رفتار کردن عادل،کاهش مخاطب به بار اورد. تا زمانی که بخش خصوصی اجازه فعالیت ندارد، هیچ رقابتی نیست و اتفاقا اولین ضربه را از تک قطبی بودن فضا۹۰ می خورد.»

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here