زمان انتشار : ۲۹ مهر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۱:۴۶ | کد خبر : 475335 |

هشدار گوگل به سیاستمداران

شفقنا رسانه-گوگل به تمامی سیاستمداران در سراسر جهان هشدار داده که امنیت صفحات اجتماعی، کوکی ها و رمز و شناسه های خود را جدی بگیرند زیرا بیش از کاربران عادی در خطر حمله قرار دارند.

به گزارش انتخاب،این روزها وقوع حملات فیشینگ به کاربران عادی و یا کاربرانی با درجه امنیت بالای به یک اندازه رخ می دهد و در نتیجه نمی توان گفت چهره های شاخص آسیب پذیری کمتری دارند. اکنون گوگل پا را فراتر گذاشته و می گوید افرد سیاستمدار در سراسر جهان خطری مضاعف را پیش رو دارند.

نگاهی به حملات سایبری چند سال اخیر نشان می دهد گوگل بیراه نمی گوید: در نظر گرفتن حملات سایبری در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ ، هک حساب های جان پوستتا، رئیس هیئت انتخاباتی هیلاری کلینتون و افشای ۵۰ هزار ایمیل خصوصی وی و کارکنانش از جمله همین مشکلات است.

حمله به ایمیل یکی از رایج ترین روش های هکرها برای نفوذ به یک سازمان است. حملات فیشینگ به منظور جلب قربانیان از طریق کلیک کردن بر روی لینک های مخرب و دادن کلمه عبور حساب کاربری آنها طراحی شده است. زمانی که هکرها افراد برجسته ای مانند سیاستمداران و کاندیداهای ریاست جمهوری را هدف قرار می دهند حملات بسیار پیچیده تر می شوند.

گوگل اغلب به کاندیداهای سیاسی هشدار می دهد که احتمالا هکرها هدف قرارشان می دهند. به گفته اغلب کارشناسان حوزه فناوری، سیاستمداران تصور می کنند چون افرادی را برای امنیت حساب های خود استخدام کرده اند در امنیت کامل قرار دارند اما این نگرشی اشتباه است.

بسیاری از تیم های فناوری انتخاباتی تصور می کنند قرار است سایت ها، کمپین ها و شبکه های اجتماعیشان هک شود، غافل از این که حتی ایمیل یکی از کارمندان جزء در دفترهای انتخاباتی می تواند به سرعت فاجعه ساز شود. بر همین اساس است که گوگل بر حفاظت از جیمیل تاکید خاصی کرده است.

گوگل ابزارهای متعددی برای محافظت از حساب های شخصی مانند هوش مصنوعی دارد تا بتوان تشخیص داد آیا فردی مشکوک وارد سیستم شده یا خیر. بر همین اساس بهتر است در سیستم حفاظت اطلاعات پیشرفته گوگل ثبت نام کنید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here