زمان انتشار : ۲۸ مهر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۵:۴۲ | کد خبر : 475306 |

ضریب نفوذ اینترنت در کشور به ۸۹ درصد رسید

شفقنا رسانه-طبق آخرین آمار ارائه شده از سوی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات (رگولاتوری) تا پایان خردادماه سال ۹۷، تعداد مشترکان اینترنت باندپهن به ۷۲ میلیون و ۹۴۱ هزار و ۸۷۷ نفر رسیده است که از این تعداد، ۱۲ میلیون و ۸۸۸ هزار و ۵۰ نفر مشترک اینترنت ثابت (ADSL) و ۶۰ میلیون و ۵۳ هزار و ۸۲۷ نفر کاربر اینترنت پرسرعت تلفن همراه هستند.

به گزارش ایران آنلاین،بررسی رگولاتوری نشان می‌دهد که ضریب نفوذ اینترنت در ایران به مدد توسعه موبایل باندپهن به ۸۸.۸۶ درصد رسیده است. براین اساس ضریب نفوذ اینترنت پهن باند ثابت ۱۵.۷۰ درصد و ضریب نفوذ اینترنت موبایل ۷۳.۱۶ درصد عنوان شده است.

در این زمینه آمارها نشان می‌دهد که نفوذ اینترنت پهن باند ثابت (ADSL) در کشور به‌صورت خطی رو به رشد بوده اما نفوذ اینترنت موبایل با شیب صعودی به سرعت در حال حرکت است.
از لحاظ  فناوری‌های دسترسی به اینترنت نیز، اینترنت موبایل و فناوری‌های ۳G و ۴G با ۸۲ درصد دربرگیری در رده نخست قرار دارد.

جدول رشد ضریب نفوذ اینترنت در ۵ سال اخیر

آمارها نشان می‌دهد که پس از فناوری نسل سوم و چهارم موبایل، ۱۲ درصد کاربران به اینترنت ADSL دسترسی دارند و ۳ درصد به اینترنت وای فای و ۲ درصد از طریق TDLTE به اینترنت وصل می‌شوند.

جدول میزان رشد تعداد مشترکان اینترنت در ۵ سال اخیر

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here