زمان انتشار : ۲۵ مهر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۱:۰۰ | کد خبر : 475224 |

از «ورود محدود زنان» تا «پایان هامون» تیتر روزنامه ها شد

شفقنا رسانه- ورود محدود زنان به ورزشگاه برای تماشای بازی ایران و بولیوی و باج گیری عربستان به خاطر پرونده خاشقچی از موضوعاتی است که به صفحه یک روزنامه ها آمد.

دیروز در بازی ایران و بولیوی برای اولین بار مقدمات حضور خبرنگاران و عکاسان خانم، کارمندان خانم فدراسیون فوتبال و اعضای تیم‌های ملی فوتبال و فوتسال بانوان به عنوان تماشاگر در ورزشگاه آزادی فراهم شد. روزنامه ایران عکس یک خود را به تصویر حضور زنان در ورزشگاه اختصاص داد و در تیتری از «ورود محدود زنان به ورزشگاه» نوشت. روزنامه با آوردن گفتارهایی از محمد عطریانفر، اشرف بروجردی، محمد خوش چهره، محمدعلی ابطحی، محمد مهدی اسلامی و احمد شیرزاد به بررسی پیامدهای گفت و شنود روحانی با نخبگان سیاسی و اقتصادی پرداخت و در تیتر یک از «طنین صداها در پاستور» نوشت.

 

روزنامه اعتماد هم تیتر و عکس یک را به باز شدن درهای ورزشگاه آزادی بر روی زنان اختصاص داد و از تیتر کوتاه «یک گام به پیش» استفاده کرد.

هفت صبح اما از زاویه ای دیگر  به این موضوع پرداخت و سعی کرد عکسی از حضور پلیس های زن و صندلی های خالی ورزشگاه را در صفحه اول کار کند و با تیتر «فرمالیته؟» به حضور کنترل شده تماشاگران خانم در بازی ایران و بولیوی پرداخت. روزنامه در بخشی از متن نوشت:« این را هم باید در نظر گرفت که نباید خیلی در مورد استقبال بانوان از مسابقات فوتبال مردان خیال پردازی کرد. بعید است حتی برای مهم ترین بازی های باشگاهی و ملی شاهد حضور بیشتر از دویست سیصد تماشاگر خانم باشیم.هرچند مشوقان حضور زنان در ورزشگاه امیدوارند با موج حضور خانواده ها در استادیوم ها روبه رو باشیم. »

 

مدتی پیش مهرداد سپه وند، مدیر گروه پژوهشی بانکداری پژوهشکده پولی و بانکی، یادداشتی را درباره FATF تحت عنوان «پاسخ به منتقدان FATF» منتشر کرد. روزنامه کیهان امروز در تیتر«تجویز خودتحریمی! برای همکاری با FATF » به بررسی این یادداشت پرداخت و در بخشی از متن نوشت: « مدیر گروه پژوهشی بانکداری پژوهشکده پولی و بانکی به عنوان یک مقام بانک مرکزی طی یک یادداشت و در دفاع از FATF در موضعی عجیب پیشنهاد کرده است چون تبادل اطلاعات بین واحد‌های اطلاعات مالی برای نهادها و افرادی که در لیست تحریم قرار گرفته هزینه‌ساز خواهد بود این افراد و مجموعه‌ها از طریق نهادهای مالی که آنها نیز مشمول تحریم‌ها هستند کارشان را پیش ببرند، با این پیشنهاد بخش زیادی از نهادهای امنیتی و اقتصادی کشور باید در داخل کشور مورد تحریم قرار گرفته و این نهادها و سازمان‌ها مشکلات را بین خودشان حل کنند! »

سفر پمپئو وزیر خارجه آمریکا به ریاض و دیدار با پادشاه عربستان در تیتری با عنوان «باج خواهی پمپئو با پرونده خاشقچی» به عکس یک سیاست روز آمد و نوشت: «این روزها آمریکا با بهره گیری از پرونده خاشقچی به دنبال استمرار طرح باج گیری و سرکیسه کردن سعودی است. مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا که به عربستان سعودی سفر کرده با شاه عربستان سعودی در ریاض دیدار و گفتگو کرد.»

فرهیختگان هم به دیدار پمپئو با پادشاه عربستان و دفاع ترامپ از عربستان پرداخت و از «باج روز دوشنبه» نوشت. روزنامه در بخشی از متن آورد: « بلافاصله پس از این گفت‌وگو، دونالد ترامپ که پیش‌تر تلویحا از عربستان در پرونده ترور خاشقجی انتقاد کرده و از تنبیه سخت این کشور سخن گفته بود، از ریاض در این پرونده دفاع کرد. او بلافاصله پس از این گفت‌و‌گو در حساب توئیتری خود نوشت: «همین الان با پادشاه عربستان سعودی صحبت کردم. او هیچ اطلاعاتی از اتفاقی که برای «شهروند عربستانی ما» افتاده است، ندارد. او گفت که آنها با دولت ترکیه در حال همکاری هستند تا پاسخ را بیابند. من فورا وزیر امور خارجه آمریکا را برای ملاقات با پادشاه عربستان می‌فرستم.» »

همدلی عکس یک خود را به خشک شدن دریاچه هامون اختصاص داد و در تیتری از «پایان هامون » خبر داد و نوشت:«در چند سال گذشته خبر کم آب شدن و خشک شدن تالاب بین المللی «هامون» گاه‌و‌بیگاه به صدر اخبار آمده و نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است، با‌این‌حال همیشه کور‌سویی از امید وجود داشت تا شاید از طریق راهکارهایی چون دی‍پلماسی سیاسی و مذاکره با دولت افغانستان بار دیگرخون رگ‌های این شریان حیاتی مهم جنوب شرق ساری و جاری شود؛ اما دریغ که چنین نشد.» روزنامه در ادامه به سخنان دو روز پیش «عیسی کلانتری»، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره اینکه « هامون دیگر هامون نمی‌شود» پرداخت و در ادامه از واکنش «ناصر کرمی» اقلیم شناس و استاد دانشگاه برگن نوشت.

آفتاب یزد عکس یک خود را به وزیر بهداشت اختصاص داد و در تیتر «وزیر بهداشت ۳۴۲ سال از اتاق عمل بیرون نیامده؟!» به بررسی ادعای قاضی زاده هاشمی در مورد انجام یک و نیم میلیون عمل جراحی پرداخت. روزنامه سعی کرد توضیحات بیشتری را در صفحه اول بیاورد و عکس مناسبی متناسب با تیتر انتخاب کند.

وطن امروز اگرچه در نسخه چاپی دچار اشتباه شد و نسخه ۲۵ مرداد را به جای امروز چاپ کرد با این حال این اشتباه تنها در نسخه چاپی صورت گرفت و نسخه الکترونیکی آن درست بارگذاری شد(توضیحات روابط عمومی روزنامه را اینجا بخوانید). این روزنامه در تیتر «بی خوابی برای فجر» از تلاش سینماگران ایرانی برای رساندن آثارشان به جشنواره فیلم فجر امسال خبر داد. روزنامه عکس یک خود را به عزت الله مطهری اختصاص داد و در تیتر «شاهد شکنجه های سیاه» به بیان روایت های او از شکنجه های ساواک و انحراف منافقین پرداخت.تیتر کوتاه و مناسب است.

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here