زمان انتشار : ۲۵ مهر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۰۵ | کد خبر : 475213 |

دلیل اختلاف بنیانگذار اینستاگرام با مدیرعامل فیس بوک

Photograph by Nick Ray +44 (0) 7775 947241 Times Home News 12 October 2007 Facebook pictures.
شفقنا رسانه-کوین سستروم، یکی از بنیانگذاران اینستاگرام اخیراً در جریان یک جشن مطبوعاتی پرده از اختلافات عمیقش با مدیرعامل فیس‌بوک برداشت.
به‌گزارش انتخاب، کوین سستروم بنیانگذار شبکه اجتماعی اینستاگرام است که چند هفته پیش به شکل ناگهانی و بی‌مقدمه استعفا و بسیاری را شوک زده کرد.همزمان با خروج وی از اینستاگرام، زمزمه‌هایی در مورد امنیت نداشتن اینستاگرام و دخالت‌های مارک زاکربرگ در مورد نحوه اداره اینستاگرام مطرح شد. اکنون پس از چند هفته از این اتفاق، سستروم در مورد این ماجرا صحبت کرده است.
سستروم که به‌مناسبت بیست و پنجمین سالگرد تأسیس «وایرد» دعوت شده بود به شکلی صریح و بی‌پرده تأکید کرد که با مارک زاکربرگ چالش و اختلاف نظرهایی جدی داشته و بر همین اساس روابط شان رو به تیرگی گذاشته است.
اگرچه سستروم در بخشی دیگر از سخنانش بار گناهان زاکربرگ را کمی سبک‌تر کرد و گفت: «هنگامی که اینستاگرام را تأسیس کردم مطمئن نبودم تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و همین هشت سال نیز برای من کافی بود.»او در بخشی دیگر از سخنرانی خود کنایه‌ای ضمنی به زاکربرگ زد و گفت: «اینستاگرام هیچ مرز و محدوده‌ای بین کشورها قائل نبود و تا زمانی که حریم کاربران حفظ می‌شد در مدار درست قرار داشتیم. اما اگر قرار باشد از این مسیر خارج شویم، از مسیر احترام به حقوق مردم خارج شده‌ایم.»
گفتنی است در حال حاضر اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی بین کاربران است و روز به روز نیز محبوب‌تر می‌شود. فیس‌بوک، اینستاگرام را در سال ۲۰۱۲ به مبلغ یک میلیارد دلار خریداری کرد. در آن زمان اینستاگرام حدود ۳۰ میلیون کاربر داشت. این رقم هم‌اکنون به یک میلیارد نفر کاربر ماهانه رسیده است.
سستروم هنوز در مورد فعالیت‌های بعدی خود چیزی نگفته است اما اعلام کرده وقت بیشتری را صرف خانواده کرده و خلاقیت‌های کاری جدیدی را نیز امتحان می‌کند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here