زمان انتشار : ۲۴ مهر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۳:۳۲ | کد خبر : 475201 |

بهزادی: صدا وسیما با اصلاح خود و کار حرفه ای می تواند جو روانی را مهار کند

شفقنا رسانه-مدت‌هاست که برخی از رسانه‌های خارج از کشور در پی انجام فضاسازی و ایجاد جو روانی در میان افکار عمومی هستند اما شدت این مسئله از زمانی آغاز می‌شود که ترامپ از برجام خارج شد و این رسانه‌ها به لحاظ مادی و سیاست‌گذاری بر روی این مسئله بیشتر تمرکز کردند تا بتوانند مردم را نسبت به جمهوری اسلامی، مسئولانش و اقداماتشان بدبین کنند. اگرچه مشکلاتی هم در درون کشور وجود دارد ولی این رسانه‌ها با ایجاد جو روانی سعی دارند تا ذهن افکار عمومی را جهت دهند. در چنین شرایطی وظیفه رسانه داخلی چیست و چه باید کرد؟

بهروز بهزادی جانشین مدیر مسئول «روزنامه اعتماد» به شفقنا رسانه می گوید: بزرگترین رسانه ما صدا و سیما است که هیچ نوعی کاری که بتواند جلوی این فضا سازی را بگیرد انجام نمی دهد.یعنی صدا و سیما به عنوان یک رسانه منفعل است که واکنشی نداشته است.رسانه های دیگر هم یعنی مطبوعات به سهم خود کار خود را در برابر این جو روانی انجام می دهند ولی من سوالم این است در چند درصد از جامعه نفوذ دارند؟خب طبیعی است با این وجود تیراژ، نفوذ کمی دارند برخی از مطبوعات در طبقه روشنفکر ها و بورکراسی ها فقط نفوذ دارند رسانه های دیگر هم شبکه های مجازی هستند که متولی ندارند.

او ادامه می دهد: به همین خاطر و با توجه به شرایط و ویژگی های نفوذ و قدرت رسانه ها در کشور ،عرصه داخلی برای رسانه های خارجی باز است اگر هم مقاومتی در برابر این رسانه های بیگانه می شود به نظرم حدود ۱۰ یا ۱۵ درصد است .اولین کاری که صدا سیما باید انجام دهد این است که اعتماد خود را بین مخاطبان ایرانی بالا ببرد که این کار را نمی کند و دائم در حال ریزش این اعتماد است .نکته بعدی اینکه باید کسانی در این رسانه کار کنند که با اجرای طرح و سیاست های درست در مقابل این فضا سازی ها، استراتژی های درست را به کار گیرند.

بهزادی با انتقاد به عملکرد صدا وسیما در شرایط جو روانی حاکم بر جامعه توضیح می دهد: مگر همکاران رسانه ای ما نسبت به  اهالی رسانه های خارجی کمبودی دارند؟ ولی مشکل این است که افراد حرفه ای در این رسانه به کار گرفته نمی شوند اگر هم به کار گرفته شوند اجازه ای اجرای طرح هایشان را نمی دهند .باید  همکاران صدا وسیمایی  با جامعه شناسی رسانه آشنا و دارای تجربه در رسانه های حرفه ای باشند ..من باز هم تاکید در این حوزه بر صدا و سیما است که می توانست برای مهار جور روانی  اثر بخش باشد ولی با اصلاح خود و نفوذ در جامعه .

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here