زمان انتشار : ۲۳ مهر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۳:۰۱ | کد خبر : 475153 |

رحمانیان: مسئولان کاری کنند تا آثار تخریب جبهه هوای نامتعادل در فضای عمومی جامعه ایجاد نشود

شفقنا رسانه- مدت‌هاست که برخی از رسانه‌های خارج از کشور در پی انجام فضاسازی و ایجاد جو روانی در میان افکار عمومی هستند اما شدت این مسئله از زمانی آغاز می‌شود که ترامپ از برجام خارج شد و این رسانه‌ها به لحاظ مادی و سیاست‌گذاری بر روی این مسئله بیشتر تمرکز کردند تا بتوانند مردم را نسبت به جمهوری اسلامی، مسئولانش و اقداماتشان بدبین کنند. اگرچه مشکلاتی هم در درون کشور وجود دارد ولی این رسانه‌ها با ایجاد جو روانی سعی دارند تا ذهن افکار عمومی را جهت دهند. در چنین شرایطی وظیفه رسانه داخلی چیست و چه باید کرد؟

 

مهدی رحمانیان مدیرمسئول روزنامه شرق در این باره به شفقنا رسانه می‌گوید: طبیعتا رسانه ها باید به آرامش جامعه کمک کنند و فضایی ایجاد کنند تا هم جلوی تشویش ایجاد شده از سوی رسانه های خارجی را بگیرند و هم امیدی را به فضای عمومی جامعه تزریق کنند تا جامعه ملتهب نشود و دچار تصمیم گیری های عجولانه از جمله هجوم به فروشگاه ها ، صرافی ها و… نشود. این جزء رسالت رسانه ها است ولی مهمترین مسئله رسالت مسئولین است تا آن ها هم دچار تصمیم گیری های خلق الساعه و عجولانه نشوند. یعنی مسئولان باید امید و خوراکی را تولید و تهیه کنند تا رسانه ها آن خوراک فکری و امید را به مردم اطلاع رسانی کنند.

او ادامه می دهد: به عقیده من رسالت اصلی بر دوش مسئولین است تا آن ها در مواجهه با این چنین جبهه هایی هم از قبل آمادگی آن را داشته باشند و هم اینکه وقتی جبهه هوای نامتعادلی وارد فضای یک کشور می شود کاری کنند تا آثار آن تخریب در فضای عمومی جامعه ایجاد نشود. رسانه ها هم باید این پیش بینی ها ، رفتارهای منطقی و در چارچوب قوانین را به اطلاع مردم برسانند و به مردم بگویند ضمن اینکه خودتان هم رسالتی دارید که باید انجام دهید نگران نباشید چراکه مسئولین خودشان درحال حل مشکلات هستند.

رحمانیان با بیان اینکه امیدواهی به درد مردم نمی خورد و مسئولین باید به مردم امید واقعی دهند، می گوید: این مسئله ای است که به عقیده من وجود ان بیشتر احساس می شود و باید به آن پرداخته شود. نمی دانم در این زمینه مسئولین ما در مواجهه با این جبهه هوای نامتعادلی که از سوی غرب به ویژه آمریکا شروع به وزیدن گرفته است چقدر در خود توانایی برخورد می بینند و چقدر توانستند در این زمینه امیدآفرینی کنند. چراکه امید واهی چندان دردی را از مردم دوا نمی کند. باید به مردم امید واقعی داد. من نمی گویم که باید همه حقایق و واقعیت ها گفته شود. جز راست نباید گفت، هر راست نشاید گفت. این حقیقتی است که در ضرب المثل ها و آموزه های فرهنگی ما هم وجود دارد. مهمتر از همه این است که این حقیقت باید آفریده  شود تا اگر در بحث ارز اتفاقی می افتد مسئولین آنتی تزی داشته باشند که می تواند در مقابل تز غربی ها عمل کند و ما رسانه ها باید این آنتی تز را به جامعه ارائه دهیم.

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here