زمان انتشار : ۲۲ مهر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۳:۰۰ | کد خبر : 475104 |

نگاهی به تیتر یک روزنامه های یکشنبه/سازندگی به دلایل حمایت سیاستمداران از امیر تتلو می پردازد

شفقنا رسانه- روزنامه ها امروز با توجه به رویکرد خود موضوعات مختلفی را به صفحه یک خود آوردند.
هفت صبح تیتر یک خود را به جلسه آیت الله مکارم شیرازی با رئیس قوه قضاییه که پیرامون گره های فقهی درباره مهریه بود، اختصاص داد و نوشت «مجادله بزرگ».موضوع مهمی که این روزها با بالا رفتن سکه از آن به عنوان یک آسیب برای خانواده ها یاد می کنند .روزنامه در سوتیتر اطلاعات زیادی از نتیجه این مجادله نداده است .

روزنامه اعتماد در تیتر یک خود مصاحبه ای با محمدرضا با هنر انجام داد که به موضوعات مختلفی چون جزئیات نامه به سران سه قوه،مشکلات مجلس شورای اسلامی و مطالبات مردمی پرداخت در بخشی از این گفت و گو باهنر با اشاره به جزئیات این نامه می گوید: «صرفا تاکیدم این بود که همه ما یعنی صداوسیما، رسانه‌های این‌ور و آن‌ور، مجلس، تریبون‌های نمازجمعه و حتی سخنرانی‌های روسای قوا دست به دست هم داده‌اند که مردم را ناامید کنند و بگویند فلانی دزد است و آن یکی چنان کرده! نمی‌گویم سوءاستفاده مالی و دزدی در کشور ما نیست اما الان کار به آنجا رسیده که می‌گویند هیچ مسوولی سالم نیست مگر آنکه خلافش ثابت شود. حال آنکه اعداد و ارقام چیز دیگری می‌گویند. همین حقوق‌های نجومی. هر چه بود قوه قضاییه، دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و دیگر نهادهای نظارتی آمدند و بررسی کردند و دیدند ۲۰۰ نفر حقوق بیش از حد گرفتند که البته کار بدی کردند که باید این پول‌ها را از حلقوم‌شان هم دربیاورند و چنین هم شد. اینها کار بدی کردند اما ما در کشور همین ۲۰۰ مدیر را نداریم، ۱۰۰ هزار مدیر داریم که الان همگی متهم شده‌اند و اینها اعتماد عمومی را از بین می‌برد. در نامه‌ای که نوشتیم گفتیم بسیار خب، حالا که نمی‌توانیم جلوی بی‌بی‌سی و صدای امریکا و تلگرام و غیره را بگیریم، حداقل خودمان دست بکشیم.»

 

سازندگی در تیتر و عکس یک خود به حمایت های سیاستمداران از خواننده پاپ این روزها امیر تتلو پرداخت و نوشت«تلخک سیاسی» هم تیتر و هم عکس بدیع هستند و همین می تواند باعث متفاوت بودن روزنامه نسبت به سایر روزنامه ها در پرداختن به سوژه های مهم روز باشد .روزنامه در سوتیتر به این اشاره کرده که سازندگی به این پرسش پاسخ می دهد که چرا سیاستمداران در هنگام انتخابات به سراغ امیر تتلو می روند.

روزنامه شرق تیتر خود را به مصاحبه ای با طراح شکایت ایران از آمریکا در دادگاه لاهه اختصاص داد و نوشت«حکم طلایی در گاو صندوق وزارت خارجه».تیتر بسیار مبهم است و روزنامه می توانست جزئیاتی از این گفت و گو را به صفحه اول آورد .

با توجه به تحولات بازار این روزها عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی به یکی از چهره های رسانه ای تبدیل شده است. روزنامه ایران هم عکس یک خود را به او اختصاص داد و در تیتر یک با عنوان « اختیار ویژه به رئیس‌کل » از جزئیات جلسه دیروز شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست حسن روحانی نوشت. این روزنامه در مطلب دیگر به گفتگو با اقتصاد دان ها پرداخت و ثبات را حلقه مفقوده در سیاست‌های اقتصادی دانستند.

کیهان هم در تیتر یک خود به بازداشت اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی توسط برخی کشورهای اروپایی اشاره کرده و با انتقاد از عملکرد دولت نوشت: «مقامات دولت مدعی بودند که شان پاسپورت ایرانی پایین آمده و دولت می‌خواهد این اعتبار را برگرداند! اما اکنون این دیپلمات‌های کشورمان هستند که با وجود مصونیت دیپلماتیک مورد فشار و اخراج و بازداشت و اذیت قرار می‌گیرند. اکنون ۱۰۵ روز از بازداشت غیرقانونی اسدالله اسدی دیپلمات کشورمان توسط برخی کشورهای اروپایی سپری شده است. »

سیاست روز هم در هفدهمین سالگرد اشغال افغانستان از سوی امریکا و ناتو به سراغ ابوالفضل ظهرهوند سفیر سابق ایران در افغانستان رفت و در تیتر یک خود به نقل از او مدعی شد که «دولت اصلاحات حامی حضور آمریکا در افغانستان بود». این روزنامه عکس یک را هم به برهم صالح رئیس جمهور عراق اختصاص داد و در مصاحبه ای با سید رضا صدرالحسینی کارشناس مسائل منطقه درباره برخی اظهارات ضد ایرانی منتسب به رئیس جمهور عراق که این روزها به نقل از شبکه خبری فاکس نیور در دیگر رسانه ها منتشر می شود، پرداخت و آن را عملیاتی روانی برای تخریب روابط تهران و بغداد دانست.

این روزها گمانه زنی هایی از استیضاح محمد شریعتمداری وزیر صمت و انتقال آن به وزارت کار در برخی رسانه به گوش می رسد. روزنامه فرهیختگان هم در تیتری با عنوان«پرونده آقای معمولی» کارنامه او را زیر ذره‌بین برد.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here