زمان انتشار : ۱۸ مهر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۳:۱۰ | کد خبر : 475019 |

چرا «دنیا ویسی» تیتر یک آفتاب یزد شد/سردبیر روزنامه پاسخ می‌دهد

شفقنا رسانه– صفحه اول روزنامه به مثابه ویترینی است که حساسیت و دقت نظر در شیوه چیدمان مطالب، نوع تیتر زنی و انتخاب عکس می تواند در جذب مخاطب برای خواندن روزنامه موثر باشد. به همین دلیل انتخاب موضوع و سوژه های روز به عنوان عکس و تیتر یک از اهمیت بالایی برخوردار است. شفقنا رسانه قصد دارد در گفتگو با مدیرمسئولان و سردبیران روزنامه های مختلف دلایل انتخاب تیتر و عکس یک آنها را جویا شود تا نگرش اهالی رسانه را نسبت به موضوعات روز بازتاب دهد.

مسئولان دنبال حل مشکلات باشند

علیرضا کریمی، سردبیر روزنامه «آفتاب یزد» درباره دلایل انتخاب ماجرای فوت دنیا ویسی؛ دختر خردسال کردستانی به عنوان عکس و تیتر یک در روزنامه به شفقنا رسانه می‌گوید: مهم‌ترین دلیلی که ماجرای دنیا را به عنوان عکس و تیتر یک انتخاب کردیم، سوء مدیریتی بود که اتفاق افتاده و باعث شده بود که بخش اعظمی از جامعه ما متأثر شود. قبل از اینکه این مسئله تیتر یک ما شود، ماجرای دنیا و فوت دردناک این دختر خردسال در شبکه‌های اجتماعی بازتاب زیادی داشت و خیلی‌ها در این مورد نوشتند و اظهارنظر کردند. ما هم به این موضوع پرداختیم و در قالب یک گزارش به مسئولین آموزش‌وپرورش از وزیر گرفته تا مدیرکل این نکته را یادآور شدیم؛ اینکه مقامات مسئول صرفاً به بیان مشکلات بپردازند کفایت نمی‌کند، بلکه باید برای آن راه‌حلی هم پیدا کنند. قبول دارم پرداختن به نکاتی که چند وقت پیش وزیر درباره تعداد مدارس ناایمن بیان کردند وظیفه رسانه است اما وزیر و سایر مقامات مسئول هم وظیفه‌دارند تا این مشکلات را حل کنند.

ماجرای دنیا جامعه را متاثر کرد

او ادامه می‌دهد: من فکر نمی‌کنم گفتن اینکه بودجه نداریم توجیه مناسبی باشد. کسی که مسئولیت را قبول کرده باید تمام جوانب امر را می‌سنجید بعد در این پست قرار می‌گرفت. به همین دلیل ما این موضوع را پوشش دادیم. هم اینکه موضوعی بود جامعه را متأثر کرده بود و هم از مسئولین انتقاد کردیم و از آن‌ها خواهش کردیم اگر واقعاً در این پستی که قرار دارند نمی‌توانند مفید و مؤثر باشند بهتر است قبل از اینکه مجلس یا سایر نهادهای نظارتی بخواهند اظهارنظر کنند، کنار بکشند.

کریمی انتقاد می‌کند: من کاری به وزارت آموزش‌وپرورش ندارم ولی متأسفانه خیلی از مسئولین ما دنبال شوآف هستند. حتی به نظر می‌رسد آن انتقادهایی هم که مطرح می‌کنند به این خاطر است که می‌خواهند در سر تیتر رسانه‌ها قرار گیرند، تا اینکه قصد حل مشکلی را داشته باشند. اینکه مدام وزیری به صورت یک شو در بین مردم می‌رود، یا به دلیل روابط خاصی که بین صداوسیما و یکسری وزارتخانه‌ها اتفاق افتاده مدام در تلویزیون باشد -حالا به هر دلیلی ازجمله فرار از تیغ استیضاح- مشکلات مردم را حل نمی‌کند و روز به روز موج بی‌اعتمادی به راه افتاده بیشتر و خطرناک‌تر می‌شود. ما به توان خودمان این موضوعات را گفتیم و بازتاب دادیم و امیدواریم مسئولینی که در این حوزه فعالیت می‌کنند این مشکلات را ببینند و تجدیدنظر کنند.

یک توییت ما را به اشتباه انداخت

با این حال تصویری که در روزنامه آفتاب یزد به عنوان عکس یک انتخاب‌شده متعلق به دنیا ویسی نیست. سردبیر روزنامه آفتاب یزد ضمن عذرخواهی از اشتباه پیش‌آمده می‌گوید: بله این تصویر از خانم دنیا ویسی نیست و اشتباه پیش‌آمده است. یک توییت باعث شد ما به اشتباه بیفتیم. به عبارتی آقای ابتهاج این عکس را در توییتر گذاشتند و این توییت باعث شد تا ما هم به اشتباه بیفتیم، وقتی متوجه اشتباه شدیم که متأسفانه روزنامه چاپ‌شده بود. به خاطر اشتباه صورت گرفته عذرخواهی می‌کنیم.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here