زمان انتشار : ۱۴ مهر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۱۲ | کد خبر : 474811 |

شکست توئیتر در جلوگیری از انتشار اخبار جعلی

 

شفقنا رسانه_براساس یک مطالعه جدید، بیش از ۸۰ درصد از حساب‌های توئیتری که در طول انتخابات ۲۰۱۶ ایالات متحده اطلاعات غلطی را منتشر می‌کردند، همچنان فعال هستند.

به گزارش انتخاب، تحقیقات بنیاد نایت براساس بررسی و تحلیل بیش از ۱۰میلیون توئیت انجام شده و بازدیدهای قبل و بعد از انتخابات، ۷۰۰ هزار حساب توئیتری را شامل می‌شود. پژوهش‌های این مؤسسه نشان داد؛ نه تنها بیش از ۸۰درصد از حساب‌های توئیتر که در طول انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به طور مرتب اطلاعات غلط را منتشر می‌کردند، هنوز فعال هستند، بلکه روزانه بیش از یک میلیون توئیت ارسال می‌کنند.
سام گیل، معاون بخش «شبکه‌های اجتماعی و تأثیرگذاری آنها» در بنیاد نایت، در این خصوص گفت: «دموکراسی ما به دسترسی اخبار و اطلاعاتی که مورد اطمینان باشند، متکی است. در حال حاضر، بحث درباره اطلاعات غلط آنلاین است، اطلاعاتی که بسیار مخرب هستند.»
در تجزیه و تحلیل پس از انتخابات حساب‌های توئیتری مشخص شده که بیش از ۶۰ درصد از حساب‌های توئیتری مخرب فعالیت‌های مبتنی بر روبات دارند. بسیاری از این حساب‌های روبات محور نیز از یکدیگر پیروی می‌کنند و این نشان می‌دهد که آنها ممکن است از یک منبع مشترک تغذیه شوند.
این مطالعه که ازسوی بنیاد نایت انجام شده با کمک متی هندی مان، استاد ‌‌‌ برنامه‌ریزی عمومی در دانشگاه جورج واشنگتن و ولاد باراش گرافیکا، مهندس طراحی شبکه تجزیه و تحلیل شده است.
توئیتر، فیس‌بوک، گوگل و دیگر شرکت‌های فناوری در طول انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، از اطلاعات غلط و هک کردن سیستم عامل‌هایشان باخبر شدند. با توجه به نزدیک شدن انتخابات میان دوره‌ای ایالات متحده که ماه آینده برگزار می‌شود، این شرکت‌ها سعی می‌کنند نشان دهند که به طور جدی از سیستم عامل خود در برابر اخبار جعلی حفاظت می‌کنند.
توئیتر در ماه اوت سیاست‌های تبلیغاتی خود را، از جمله نشانه‌گذاری تبلیغات سیاسی و سیستم شناسایی را به‌ روز کرده است، گوگل و فیس‌بوک نیز حرکات مشابهی انجام داده‌اند. اگرچه به نظر می‌رسد این اقدامات کافی نیستند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here