زمان انتشار : ۷ مهر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۲:۰۶ | کد خبر : 474587 |

شکایت وزارت دفاع بلژیک از گوگل

شفقنا رسانه-وزارت دفاع بلژیک مدعی شده که شرکت گوگل به شکلی عامدانه تمامی اطلاعات مرتبط با سایت های نظامی کشور بلژیک را افشا کرده است.

به گزارش انتخاب،درواقع وزارت دفاع بلژیک معتقد است گوگل آنطور که باید و شاید به حفاظت از اطلاعات دولتی نمی پردازد.بر همین اساس است که وزارت دفاع بلژیک قصد دارد طرح شکایتی علیه  شرکت گوگل مطرح کرده و از این شرکت توضیح بخواهد که تصاویر ماهواره ای مرتبط با سایت های نظامی این کشور را نشان می دهد.

متن شکایت بلژیک از گوگل

در متن بیانیه وزارت دفاع بلژیک آمده است که گوگل اطلاعات مهمی مانند اطلاعات  پایگاه های هوایی و نیروگاه های هسته ای این کشور را در دسترس عموم قرار داده، این در حالی است که پیش از این، وزارت دفاع درخواستی را مبنی بر حذف این اطلاعات به مدیران گوگل ارسال کرده بود.

بر اساس گزارش رویترز، گوگل طی هفته اخیر حداقل ۲۰ درخواست مشابه از سوی کشورهای مختلف دریافت کرده است. بر همین اساس حتی می توان متصور بود تعداد شکایت ها افزایش پیدا کند.

اما در سوی دیگر ماجرا، مایکل سالیتس، سخنگوی گوگل در بلژیک می گوید: “شرم آور است که وزارت دفاع بلژیکتصمیم گرفته این شکایت را مطرح کند. ما بیش از دو سال از نزدیک با آنها کار کرده ایم و تغییراتی که  در نقشه ها اعمال کرده ایم تحت قانون بلژیک انجام شده است.”

این شرکت خاطر نشان کرد که« Google Earth» از تصویر های شخص ثالث ساکن بلژیک استفاده کرده و جزئیات تماس از صاحبان تصاویر را به وزارتخانه  را ارسال کرده است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here