زمان انتشار : ۴ مهر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۱:۵۴ | کد خبر : 474509 |

حمید معصومی‌نژاد برنده جایزه خبرنگاری و ادبی ایتالیا شد

شفقنا رسانه-«حمید معصومی‌نژاد» خبرنگار صدا و سیما در رُم، برنده جایزه بین‌المللی خبرنگاری و ادبی ایتالیا شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این جایزه در شهر بنه‌ونتو در جنوب ایتالیا توسط «انتزو پارتسیاله» رئیس کانون «کامپانیا، اروپا، مدیترانه» به معصومی‌نژاد اعطا شد.

پارتسیاله با بیان اینکه این خبرنگار رسانه ملی در ایتالیا یکی از فعال‌ترین خبرنگاران در این کشور درعرصه خبر است، گفت: حمید معصومی‌نژاد، خبرنگار خط مقدم است و ما به همین دلیل این جایزه را به خبرنگار صدا و سیما در ایتالیا اعطا کردیم.

وی افزود: این جایزه توسط هیات داوری متشکل از خبرنگاران، استادان دانشگاه، هنرمندان و سیاستمداران به ۱۱ خبرنگار و نویسنده ایتالیایی و خارجی که با تعهد، استقلال و به صورت حرفه‌ای و در راستای این ارزش‌ها فعالیت می‌کنند اعطا شده است.

رئیس «انجمن کامپانیا، اروپا، مدیترانه» همچنین اظهار کرد: این جایزه بین‌المللی از حمایت مجلس نمایندگان و وزارت امور خارجه ایتالیا، کمیسیون اروپایی و استان کامپانیا ایتالیا برخوردار است.

بر اساس همین گزارش، در کتابچه‌ای که در این مراسم درباره معصومی‌نژاد با عنوان «خبرنگار خط مقدم» نوشته شده آمده است: «معصومی نژاد خبرنگاری حرفه‌ای و نویسنده و خبرنگار رادیو و تلویزیون دولتی ایران در ایتالیا است. وی مولف دو کتاب و نویسنده مقالات متعدد در ارتباط با تاریخ، فرهنگ و تمدن ایران به زبان ایتالیایی است. این خبرنگار نه تنها در ایران بلکه در ایتالیا نیز چهره‌ای بسیار شناخته شده و عملکرد حرفه‌ای و علاقه وافرش به روزنامه نگاری مورد تقدیر همگان قرار گرفته است. این خبرنگار ایرانی پس از گذراندن دوره جوانی خود در کشورش و مشارکت در انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی توسط رژیم صدام علیه کشورش، برای تحصیل راهی ایتالیا شد و متعاقبأ پا به حرفه روزنامه نگاری گذاشت و مسئولیت خبررسانی برای رادیو و تلویزیون دولتی ایران را عهده دار شد. معصومی نژاد با کنجکاوی، تعهد، نگاهی تازه و عشق به حقیقت، به صورت مستمر در پی شکار اخبار است و هیچگاه از زیبایی جستجو و تلاش برای تقویت و تعمیق هر چه بیشتر شناخت بین دو ملت دارای تمدن و فرهنگ چند هزار ساله غافل نمی‌شود».

معصومی‌نژاد پیشتر نیز به عنوان خبرنگار برتر جشنواره سیسیل ایتالیا انتخاب و جایزه گرفته بود.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here