زمان انتشار : ۱ مهر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۰۹:۳۸ | کد خبر : 474354 |

ائتلاف رسانه ای تروریسم علیه ایران

شفقنا رسانه- کامبیز نوروزی، کارشناس حقوق و رسانه  در کانال تلگرامی خود نوشت:

وقتی صدا و سیما در مدیریت حرفه ای خود چنان ضعیف وبی اثر عمل میکند که نقش ناچیزی در افکار عمومی کشور ایفا می کند ، میدانی وسیع برای انواع رقبای فارسی زبان خارج از کشور می گشاید که مدیریت افکار عمومی مردم ایران را به دست بگیرند و تصویری به جامعه ایران ارائه کنند که خود دوست دارند .
تکلیف تلویزیونهایی مانند بی بی سی فارسی ، ایران اینتر نشنال ، یا شبکه هایی مانند ایران وایر و آموزشکدۀ توانا و امثال اینها معلوم است . هر کدام از اینها پروژه ها و دیدگاههای خود را دارند . بودجۀ آنها از مراکز معینی وابسته به دولتهایی مانند انگلستان و آمریکا و عربستان تأمین می شود و تبعاً درپی تأمین منافع همان دولتها حرکت می کنند نه منافع ملت ایران .
اما مشکل جدی را در صدا و سیما باید جست که چرا باید با سانسورها و انحصارطلبی ها و مدیریت غیر حرفه ای خود چنین فضایی برای “اغیار” باز بگذارد. رسانه های اغیاری که چز به ایجاد فقر و گرسنگی و جنگ و خون علیه ملت ایران نمی اندیشند . آزادی بیان و آزادی رسانه آن نیست که یک رسانه در پی توجیه تروریسم برآید .
اگرچه این رویه مدتهاست در چند رسانه فارسی زبان خارج از کشور کاملاً مشهود است اما واکنش خبری آنها به حملۀ تروریستی امروز در اهواز ، که منجر به کشتار مردم بی گناه شد ، عریان تر و آشکارتر از دیگر موارد نشان داد که چگونه بی بی سی فارسی ، ایران اینترنشنال ، آموزشکدۀ توانا ، من و تو ، دویچه وله و… کشتار مردم ایران را بی اهمیت می شمرند و طوری سخن می گویند که گویی تروریست ها ذی حق اند . یک گروه تروریست در شهر اهواز مردم را به گلوله می بندد و دهها نفر کشته و زخمی می شوند . یک رفتار تروریستی محض که با هیچ قاعده و قانونی در هیچ کجای جهان نمی توان ازآن تنفر نداشت و محکومش نکرد .
اما گویی مردم ایران انسان نیستند و تروریستها وقتی مردم ایران را قتل عام می کنند تروریست نیستند ، چون مقتولان و مجروحان ایرانی اند . این چیزی است که از رسانه های فارسی زبان خارج از کشور می فهمیم .
آنها برای یک حمله با چاقوی در متروی لندن ، واژۀ تروریسم بکار می برند ولی وقتی خبر کشتار تروریستی مردم اهواز را به کار می برند ، از بکار بردن این واژه استنکاف دارند . تصویر مقایسه ای پائین نشان دهند، این رفتار دوگانه است که جز جانبداری رسانه ای از تروریسم در ایران چه معنای دیگری دارد ؟
رسانه باید در کار گردش اطلاعات باشد ، نه گردش گلوله و مرگ و ترور.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here