زمان انتشار : ۲۶ شهریور ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۲:۵۴ | کد خبر : 474237 |

مجله تایم به میلیاردر بخش فناوری فروخته شد

شفقنا رسانه-مجله تایم که طرح روی جلد آن در چند دهه گذشته به گفت وگوهای ملی در آمریکا شکل داده است، با بروز مشکلات برای مجلات در عصر دیجیتال ، به یکی از میلیاردهای بخش فناوری ‘سیلیکون ولی’ آمریکا فروخته شد.

به گزارش ایرنا از واشنگتن پست، ‘مارک بنیوف’ یهودی مالک سایت’سیلزفورس دات کام’و همسرش’لین’ این مجله را از شرکت’مردیت’ خریداری کردند.
فروش تایم چند ماه پس از آن صورت می گیرد که شرکت مردیت مستقر در’دموین’ ایالت آیووا ، مالک ‘فمیلی سیرکل’ و ‘بتر هومز اند گاردنز’ ، خرید ‘شرکت تایم’ را به قیمت ۲.۸ میلیارد دلار نهایی کرده بود. قیمت خرید مجله تایم ۱۹۰ میلیون دلار خواهد بود.
شرکت تایم در سال ۲۰۱۴ از شرکت ‘تایم – وارنر’ جدا شد و مجلات آن شامل مجلات ‘فورچن’ و ‘اسپورتس ایلاسترید’ (ورزش مصور) زمانی بسیار سودآور بودند اما با ایجاد مشکلات برای صنعت مجلات چاپی و کاهش تبلیغات آنها در عصر دیجیتال با سختی و مشقت رو به رو شدند.
براساس یادداشتی که ‘ادوارد فلسنتال’ سردبیر تایم عصر یکشنبه در وب سایت این مجله منتشر کرد،این مجله یک دارایی شخصی خانواده بنیوف خواهد بود و هیچ ارتباطی با شرکت نرم افزاری در سان فرانسیسکو که او در سال ۱۹۹۹ پایه گذاری کرده است نخواهد داشت .
تایم در سال ۱۹۲۳توسط ‘هنری لوک’ و ‘بریتون هادن’ فارغ التحصیلان دانشگاه ‘ییل’ بنیانگذاری شد و به عنوان یک نوع جدید از روزنامه نگاری هفتگی به اوج رسید و به ستون یک امپراتوری رسانه ای تبدیل شد و لوک بر امور جهانی تاثیرگذار شد.
شمارگان این نشریه در سال جاری از ۳ میلیون به ۲ میلیون و ۳۰۰هزار نسخه کاهش یافته بود.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here