زمان انتشار : ۱۲ شهریور ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۳:۱۴ | کد خبر : 473765 |

چهارمین همایش رسانه‌ای کشورهای حوزه دریای خزر برگزار می‌شود

شفقنا رسانه-چهارمین همایش رسانه ای کشورهای ساحلی دریای خزر با ۲۰ اثر رسانه ای از کشورمان، ۲۸ تا ۲۹ شهریورماه در آستراخان روسیه برگزار می شود.

 به گزارش روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، تا تاریخ ۹ شهریورماه،۱۵ مقاله و گزارش و ۵ مجموعه عکس شامل ۱۲۹ اثر، در سه بخش «معرفی کشورهای حوزه دریای خزر، انسان و دریا و خزر سرزمین سلامتی»، از سوی خبرنگاران و عکاسان رسانه های داخلی برای دبیرخانه همایش خزر بدون مرز ارسال شده است.

بنابراین گزارش، اداره کل رسانه های خارجی با هدف کمک به مشارکت خبرنگاران و عکاسان داخلی کلیه آثار (مکتوب و تصویری) را پیش از ارسال به دو زبان انگلیسی و روسی ترجمه کرده است.

همایش رسانه ای کشورهای ساحلی دریای خزر هر ساله در زمینه آثار رسانه ای کشورهای پیرامون دریای خزر  برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار در این منطقه، با حضور نمایندگان رسانه ها، مدیران رسانه های اجتماعی و انجمن های مردم نهاد در آستاراخان روسیه برگزار می شود و با تقدیر از بهترین آثار رسانه ای مربوط به دریای خزر پایان می یابد.

پیشنهاد برگزاری این همایش، در اجلاس سال ۱۳۹۳ سران کشورهای ساحلی دریای خزر در آستاراخان روسیه، در حضور روسای جمهوری ایران، آذربایجان، روسیه، قزاقستان و ترکمنستان تصویب و هرساله در ماه سپتامبر، از سوی استانداری آستراخان، وزارت توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات جمعی و وزارت امور خارجه روسیه و سازمان کشورهای مشترک المنافع برگزار می شود.

شایان ذکر است اتحادیه رسانه های دریای خزر به همت خانه های مطبوعات استان های گلستان، گیلان و مازندران و مشارکت خبرنگاران رسانه های استان های مذکور در مردادماه جاری تاسیس شد.

معاونت امور مطبوعاتی در نظر دارد در آینده ای نزدیک ” جشنواره رسانه ای دریای خزر” را با هدف فعال تر کردن رسانه های داخلی برای حضور در این همایش که زمینه ساز حضور بین المللی رسانه ای کشور است، و با مشارکت استان های شمالی کشور برگزار نماید.

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here