زمان انتشار : ۱۱ شهریور ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۳:۱۶ | کد خبر : 473714 |

اجلاس هیات اجرایی سازمان خبرگزاریهای آسیاواقیانوسیه برگزار می‌شود

شفقنا رسانه-چهل و سومین اجلاس هیات اجرایی سازمان خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا) از دوشنبه ۱۲ شهریورماه و با حضور روسا، معاونان و مدیران ارشد خبرگزاری‌های عضو این سازمان، در تهران برگزار می‌شود.

در اجلاس که به میزبانی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) برگزار می‌شود، مدیران عامل و مدیران ارشد خبرگزاری‌های ۱۸ کشور روسیه، جمهوری آذربایجان، چین، قطر، ترکیه، عمان، مغولستان، کره جنوبی، قزاقستان، ژاپن، ویتنام، اندونزی، مالزی، عراق، سوریه، لبنان، بلغارستان و ایران (مهر و ایرنا) شرکت می‌کنند.

بیشتر این خبرگزاری‌ها عضو هیات اجرایی «اوآنا» هستند و برخی به عنوان ناظر و میهمان ویژه در اجلاس تهران شرکت می‌کنند.

سازمان خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه در سال ۱۹۶۱ با هدف تسهیل اطلاع رسانی میان کشورهای این منطقه با حمایت یونسکو تاسیس شده است و اکنون ۴۴ خبرگزاری از ۳۵ کشور قاره‌های آسیا و اقیانوسیه در این سازمان عضویت دارند.

آخرین و شانزدهمین مجمع عمومی اوآنا در آبان ۱۳۹۵ (۲۰۱۶ میلادی) در باکو برگزار و ریاست دوره‌ای آن از روسیه به جمهوری آذربایجان منتقل شد. کره جنوبی قرار است ریاست دوره بعدی این سازمان رسانه‌ای را برعهده بگیرد.

در تشکیلات اوآنا، فعالیت مجمع عمومی، هیات اجرایی و کمیته‌های فنی خبری و اخلاقی پیش بینی شده است. هیات اجرایی اوآنا متشکل از ۱۳ عضو است که در دوره کنونی ۵ خبرگزاری آذرتاج (جمهوری آذربایجان)، ایتارتاس (روسیه)، شین هوا (چین)، یونهاپ (کره جنوبی) و آناتولی(ترکیه)، ترکیب هیات رئیسه را تشکیل می‌دهند.

ایرنا (ایران)، ای. ای. پی (استرالیا)، برناما (مالزی)، پی. تی. ای (هند)، کیودو (ژاپن)، ان. ان. ای (لبنان)، بی. ان. ای(بحرین)، وی. ان. ای (ویتنام)، دیگر اعضای هیات اجرایی اوآنا هستند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here