زمان انتشار : ۱۰ شهریور ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۴:۰۱ | کد خبر : 473660 |

توقفی دیگر برای یک روزنامه کاغذی

شفقنا رسانه- روزنامه «اقتصاد پویا» پس از انتشار ۳۸۲۵ شماره، به دلیل مشکلات در حوزه کاغذ متوقف شد.

«افشین جمشیدی لاریجانی» موسس، مدیر، سردبیر «اقتصاد پویا» در تیتر یک امروز روزنامه خود نوشته است: ۱۹ شهریور ۱۳۸۳ شماره اول روزنامه «اقتصاد پویا» منتشر شد. این روزنامه در کمتر از یک ماه به ۳۲ صفحه در حوزه اقتصادی و اجتماعی افزایش یافت و ۴ صفحه آن به زبان انگلیسی منتشر شد و تا به امروز ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۷ بدون توقف در ۳۸۲۵ شماره و در سال پانزدهم منتشر شد.اقتصاد پویا در ماه‌های نخست با ۱۲۰ نفر کار را آغاز کرد و در پایان دولت اول احمدی‌نژاد به جایگاه خوبی در دولت دست یافت.

او در ادامه یادآور شده است: معضل کیوسک‌ها که همیشه در دهه‌های اخیر برای نشریات یک نقص در عرضه نشریه محسوب می‌شد، ما را بر آن داشت که برای زنجیره توزیع و حفظ مخاطب و زنجیره مخاطبین خود گروه توزیع گسترده را با ۱۵ موتور سوار و به صورت ستادی تشکیل دهیم تا نقیصه شبکه توزیع دکه‌ای را تا حدودی رفع کنیم همین باع شد که در ۵ سال متوالی توزیع کننده برتر کشوری انتخاب شویم. بحران‌های مطبوعاتی هیچ وقت به شکل حاضر گریبان مطبوعات را نگرفته بود حتی موقعی که آقای احمدی‌نژاد دستور توقف آگهی‌های دولتی را در روزنامه خصوصی داده بود، آنچنان مخرب نبود که در حال حاضر مشکلات فعلی که کمر مطبوعات را شکسته است و ادامه کار را ناممکن کرده است.

 ما هم در این فشارها و مشکلات بی نصیب نشدیم. «اقتصاد پویا» هیچ گاه وابستگی حزبی نداشت همین امر توان مالی را ضعیف‌تر کرده و مقاومت ما هم دیگر جوابگو نیست و نخواهد بود به ناچار و در کمال تاسف تصمیم گرفتیم که به مدت شش ماه انتشار را متوقف کنیم تا تدبیری که در امید نهفته است، نمایان شود و مجدداً به عرصه انتشار روزنامه یومیه برگردیم.

 «تا آن زمان هفته نامه «سرزمین پویا» را به صورت هفتگی و انتشار در روزهای یکشنبه برای ارتباط با شما منتشر می‌کنیم» و در پایان نوشته است: هیچ گاه برای نگارش متنی به اندازه این متن، متاثر نشدم اما چاره‌ای دیگر در این توقف ندیدم.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here