زمان انتشار : ۷ شهریور ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۰۶ | کد خبر : 473610 |

جزئیاتی جدید از وام ۲۰ میلیونی خبرنگاران

شفقنا رسانه-معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جزئیات جدیدی از تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی به خبرنگاران را اعلام کرد.

«محمد سلطانی‌فر» معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این باره به خبرگزاری مهر گفت: تفاهمنامه‌ای با صندوق قرض‌الحسنه مهر ایران در این رابطه منعقد شده و ما هم در معاونت مطبوعاتی، کمیته سه نفره‌ای تشکیل داده‌ایم که به محض عودت متن تفاهمنامه از بانک به وزارتخانه و در واقع آغاز روند اجرایی آن، این کمیته کار تشخیص صلاحیت خبرنگاران را برای تخصیص وام و اینکه به کدام خبرنگاران چه مقدار وام تعلق بگیرد، شروع می‌کند.

به گفته او ، سقف تسهیلات یادشده که به صورت قرض‌الحسنه و با سود کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شود، برای هر خبرنگار ۲۰ میلیون تومان است و البته اعتبار تخصیص یافته هم نامحدود نیست و به همین خاطر فرآیندی برای بررسی وضعیت فعالیت خبرنگاران متقاضی در نظر گرفته شده و پس از طی این فرآیند، همه یا بخشی از تسهیلات یادشده به متقاضیان داده خواهد شد؛ مکانیسم بررسی صلاحیت‌های مورد اشاره هم به زودی از سوی معاونت مطبوعاتی اعلام خواهد شد.

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد همچنین در مورد وام دیگری که گفته شده است سقف آن ۱۷۰ میلیون تومان است و به اهالی رسانه تعلق خواهد گرفت، افزود: این پیشنهاد هم از جانب همین بانک (صندوق قرض‌الحسنه مهر ایران) مطرح شد و ما هم در بادی امر از آن استقبال کردیم اما بانک اعلام کرد که ۱۵۰ میلیون تومان آن را از سهم وزارت ارشاد می‌گیرد و سهم خودش را ۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته است؛ ضمن اینکه در شرایطی بسیار ویژه، داده خواهد شد. جزئیات این تسهیلات هم بعداً اعلام می‌شود.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here