زمان انتشار : ۲۸ مرداد ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۳:۳۵ | کد خبر : 473306 |

دبیر اقتصادی ایلنا: خبرنگاران اقتصادی، سازمان‌ها را وادار به پاسخگویی کنند

شفقنا رسانه- زهرا حکیمی: بدون شک اصلاحات اقتصادی زمانی به نتیجه می‌رسد که افکار عمومی از برنامه‌های دولت در این حوزه آگاه باشد. در این میان رسانه‌ها می‌توانند با رویکرد توسعه‌ای ،به اتخاذ استراتژی‌های درست به دولت‌ها و آگاهی بخشی به مردم به موفقیت اصلاحات اقتصادی در وضعیت کنونی کمک کنند. اما رسانه‌ها تا چه حد سوژه‌هایشان در راستای اصلاحات اقتصادی است؟ آیا بسترهای لازم برای این آگاهی بخشی به دولت و افکار عمومی وجود دارد؟

 

مهدی الیاسی دبیر اقتصادی خبرگزاری ایلنا به شفقنا رسانه می‌گوید: من معتقد هستم اگر رسانه‌ها بتوانند فضا بسازند، سوژه هایشان در شبکه‌های اجتماعی و افکار عمومی هم مطرح می‌شود و موجی را ایجاد می‌کنند. همان‌طور که ما این مسئله را سال گذشته در بحث بودجه داشتیم. وقتی دولت ردیف‌های بودجه را اعلام و جزئیات پرداخت‌های دولت به نهادها و ارگان‌های مختلف را منتشر کرد، شاهد این مسئله بودیم که خبرگزاری‌ها بر روی تک‌تک این موارد کارکردند و دیدیم که چقدر در شبکه‌های اجتماعی بازتاب پیدا کرد و تبدیل به مطالبه شد و سؤال‌هایی را در ذهن مردم ایجاد کرد که خیلی از جاها این نهادها مجبور به پاسخگویی و توضیح قضیه شدند. در مورد ارز هم این‌گونه بود.

او ادامه می‌دهد: اگر رسانه‌ها بتوانند هماهنگ شده تر موارد انتقادی را مطرح کنند نتیجه بهتری می‌گیرند. به عنوان مثال موضوعی که جا دارد الآن به آن پرداخته شود دلار ۴۲۰۰ تومانی است که در ماه‌های گذشته پرداخت شد و دیدیم که این مسئله چقدر منشأ رانت شد. در حالی که خیلی از کارشناسان اقتصادی در همان اوایل هشدار می‌دادند که این شکل دو نرخی خود عامل رانت است ولی دولت توجهی نکرد. مسئله بعدی بحث مؤسسات مالی و اعتباری ورشکسته‌ای است که دولت پول آن‌ها پرداخت کرد ولی معلوم نشد که صاحبان این مؤسسات سرمایه‌های مردم را چکار کردند. این‌ها مواردی است که باید خبرنگاران رسانه‌ها در بخش‌های اقتصادی به جزئیات و زوایای پنهان و آشکار آن بپردازند.

 

تولید محتوای خبرگزاری‌ها به شبکه‌های اجتماعی پمپاژ می‌شود

الیاسی با بیان اینکه ممکن است این تصور برای عده‌ای پیش بیاید که مطلب فلان خبرگزاری را افراد معدودی از سایت می‌خوانند و برد رسانه ای ندارد ، می‌گوید: به عقیده من این تصور غلطی است که ما بگوییم مردم مستقیماً از فلان خبرگزاری مطلب را بخوانند. یا مثلاً بعضی‌ها می‌گویند راننده تاکسی‌ها مگر فلان خبرگزاری را می‌خواند که این سوژه را کار می‌کنید. به نظر من تولید محتوای خبرگزاری‌ها به شبکه‌های اجتماعی پمپاژ می‌شود. در آنجا این انتقادها و مطالبه‌ها مثل بهمنی می‌شود که با یک گلوله برفی کوچک شروع‌شده است. بنابراین اگر خبرگزاری‌ها سوژه‌های اقتصادی‌شان را دنبال کنند و فارغ از کلیک خور بودن مطلب پیگیر سوژه باشند. این مطالب در شبکه‌های اجتماعی گسترش پیدا می‌کند و ابعاد وسیعی پیدا می‌کند.

الیاسی در پاسخ به این سؤال که خبرنگاران حوزه اقتصادی ایلنا در پیگیری سوژه‌هایشان با چه مشکلاتی روبه‌رو هستند می‌گوید: علی‌رغم قانونی که برای شفافیت وجود دارد نهادها و سازمان‌های دولتی(به معنای حاکمیت) اطلاعات نمی‌دهند. به عنوان مثال در مورد ارگانی مثل گمرک ، بانک مرکزی یا ستاد اجرایی فرمان امام و… کارشناسی انتقاد می‌کند و طبیعتاً خبرنگار باید در این گزارش نظر این ارگان‌ها را هم پیگیر شود. اما وقتی در آن مقطع به روابط عمومی این سازمان‌ها زنگ می‌زنیم تا نظر آن‌ها را بپرسیم و گزارش کامل شود می‌بینیم که هیچ اطلاعاتی به ما نمی‌دهند و خبرنگار مجبور است بدون نظر آن‌ها گزارش را منتشر کند. از طرفی هم همین سازمان‌ها از خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها انتقاد می‌کنند که چرا یک‌سویه می‌نویسند و نظرهای ما را بازتاب نمی‌دهند.

او ادامه می‌دهد: بارها پیش‌آمده گزارشی را تهیه کردیم و سازمان امور مالیاتی به ما زنگ زدند و گفتند این آمار غلط است. این در حالی بوده که ما قبل از انتشار گزارش به این سازمان زنگ زدیم تا نظر آن‌ها را هم بدانیم ولی روابط عمومی آنجا همکاری نکرده است. وقتی تبعات آن را در افکار عمومی می‌بینند گلایه می‌کنند که چرا از ما نپرسیدید.

 

بسیاری از نهادها قصد پاسخگویی ندارند

دبیر اقتصادی ایلنا انتقاد می‌کند: بسیاری از این نهادها قصد پاسخگویی ندارند و بیشتر سعی می‌کنند قضیه را توجیه کنند و یا با لابی کردن خبرنگار را از تهیه گزارش منصرف کنند. خیلی پیش‌آمده وقتی از روابط عمومی سازمانی خواستیم درباره سوژه‌ای پاسخگو باشد از ما خواستند تا از پیگیری آن منصرف شویم. بیشتر به این سمت میل دارند که گزارش‌ها یا مصاحبه‌ها را به تعویق بیندازند یا آن‌ها را منتفی کنند.

 

سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات به ما کمکی نکرده است

این روزها بر روی سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات خیلی مانور داده می‌شود و آن را نقطه مثبتی در راستای حرکت به سمت شفافیت می‌دانند و عده‌ای هم به آن انتقاد می‌کنند. الیاسی در پاسخ به اینکه سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات چقدر در پیگیری سوژه‌های اقتصادی‌شان کمک‌کننده بوده است می‌گوید: خود قانون خوب است ولی اجرا نمی‌شود و عملاً این سامانه به ما کمکی نکرده است. یعنی همانطور که قبلاً نهادها و سازمان‌ها اطلاعات نمی‌دادند الآن هم -باوجود این سامانه- اطلاعات نمی‌دهند. من هیچ تفاوتی نسبت به قبل و بعد این سامانه احساس نمی‌کنم. از طرف دیگر شکایت از عدم پاسخگویی نهادها در این سامانه پروسه‌ای حقوقی دارد. اگرچه بعضی از نهادها و سازمان‌ها می‌گویند همه اطلاعاتمان بر روی سایت است ولی وقتی نگاه می‌کنیم اطلاعاتی نیست که ما به آن نیاز داریم.

 

خبرنگارها باید با پیگیری سوژه‌هایشان نهادها را وادار به پاسخگویی کنند

چه باید کرد تا خبرنگاران اقتصادی سوژه‌هایشان اصلاحاتی‌تر شود؟ دبیر اقتصادی ایلنا پاسخ می‌دهد: با توجه به اینکه نهادها و سازمان‌های دولتی(منظورم فقط قوه مجریه نیست بلکه دولت به معنای حاکمیت است) در دادن اطلاعات همکاری نمی‌کنند بهتر است خبرنگاران اقتصادی پیگیر سوژه‌هایشان باشند و منتظر نظر این نهادها نباشند. وقتی چند بار بازخورد این گزارش‌ها را  ببینند ناچار می‌شوند تا به‌موقع اطلاعات درست را به خبرنگار بدهند. خیلی پیش‌آمده است که به روابط عمومی سازمانی زنگ زدیم ولی جوابی به ما ندادند و درنهایت با انتشار گزارش مجبور به پاسخگویی شده‌اند و بعد از آن سعی کردند با خبرنگار بهتر رفتار کنند. بنابراین خبرنگارها باید با پیگیری سوژه‌هایشان نهادها را وادار به پاسخگویی کنند.

اگرچه انتشار گزارش‌ها بدون فرصت پاسخگویی دادن به نهادها و سازمان‌ها به تکذیبیه و جوابیه ختم می‌شود. الیاسی می‌گوید: نهادها نمی‌توانند فقط تکذیبیه خالی منتشر کنند بلکه مجبور هستند توضیح دهند و درنهایت آن اطلاعاتی که خبرنگار قبل از انتشار گزارش دنبالش بود را منتشر می‌کنند. از طرف دیگر با توجه به اینکه برد تکذیبیه در افکار عمومی کمتر است و مردم اصل گزارش را می‌خوانند این نهادها ناچار می‌شوند که به‌موقع پاسخگوی خبرنگار باشند. اگر روابط عمومی نهادها و سازمان‌ها بفهمند که خبرنگار با عدم پاسخگویی آن‌ها از پیگیری سوژه متوقف نمی‌شود مجبور به همکاری می‌شوند.

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here