زمان انتشار : ۲۷ مرداد ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۱:۰۳ | کد خبر : 473211 |

رسالت رسانه ها در لحظات خاص/تحلیل روزنامه قانون از تصویر ویژه شفقنا در تجمعات حوزویان

شفقنا رسانه-چند روز پیش  پایگاه خبری شفقنا گزارش تصویری از تجمع اساتید و طلاب حوزه علمیه در مدرسه علمیه فیضیه را منتشر کرد. آنچه بیشتر در رسانه ها و شبکه های اجتماعی دیده شد، تصویر ویژه ای از طلبه ای بود که پلاکاردی با این عنوان «ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت» به دست داشت. روزنامه قانون در تحلیل این عکس نوشت:

هر رسانه ماموریتی دارد و هدفی برای خود متصور است. برخی رسانه ها برای لحظه هایی خاص ساخته شده اند. یعنی در حالی که کار عادی خود را انجام می دهند ناگهان مثل یک نورافکن بر نقطه ی تاریکی می تابند یا مثل شهاب در دل آسمان خود را به همه نشان می دهند تا پیام خاصی را منتقل کنند و همان یک لحظه درخشش کافی است تا فلسفه ی وجودی شان را بفهمیم و از وجودشان لذت ببریم.

اگر هر رسانه ای نه هر روز و هر هفته و هر ماه که هر سال یک لحظه ی درخشان داشته باشد و یکی از تاریکی ها را به ما نشان دهد تا بدانیم چه تباهی ها و خطراتی ما را تهدید می کند، آن گاه دیگر تاریکی نمی ماند که از آن بی خبر بمانیم و جامعه به سوی روشنایی خواهد رفت.

تصویر ویژه شفقنا از تجمع حوزویان در قم، پیام بسیار مهمی دارد و نمونه ای از همان تاباندن نورافکن بر تاریکی است. این عکس حرف ها و پیام های هشدار دهنده بسیار مهمی دارد و حقایقی مهم و خطرناک را به همه گوشزد می کند. این عکس از نظر امنیتی، سیاسی و فرهنگی بسیار حائز اهمیت است.

براستی داستان درگذشت آقای هاشمی و استخر چه بوده است؟ چرا از تهدید سیاسی و امنیتی در این تصویر استفاده شده است؟ چه افراد و جریانی پشت این پلاکارد هستند؟ کدام جریان فرهنگی و یا تفسیر مذهبی به خود اجازه می دهد از چنین ادبیات و یا شیوه ای برای پیشبرد اهداف خود استفاده کند؟ و ده ها پرسش دیگر که این تصویر به همه ما یادآوری می کند.
شفقنا با این تصویر و در این لحظه، رسالت رسانه ای و فلسفه ی وجودی خود را به انجام رساند و باید بابت وجود این گونه رسانه ها خوشحال باشیم.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here