زمان انتشار : ۱۶ مرداد ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۱:۴۵ | کد خبر : 472808 |

نیمی از مخاطبان آنلاین فقط تیتر اخبار را می‌خوانند

شفقنا رسانه-هر روز میلیون‌ها مطلب خبری در خبرگزاری‌ها، سایت‌های مربوطه، شبکه‌های اجتماعی و… منتشر می‌شود، با وجود این درصد کمی از مخاطبان مطالب آنلاین منتشر شده را تا انتها می‌خوانند.
به گزارش روزنامه ایران،این طور که نتایج حاصل از مطالعه جدید مرکز «نیل تورمن» نشان می‌دهد، ۵۵ درصد کاربرانی که سراغ سایت‌های خبری می‌روند برای مشاهده و مطالعه هر خبر کمتر از ۱۵ ثانیه وقت می‌گذارند و به عبارت دیگر به جز تیتر سراغ دیگر بخش‌های خبر نمی‌روند.
اینترنت به یک خبررسان بزرگ تبدیل شده است و کاربران می‌کوشند با تورق سایت‌های خبری مختلف در جریان آخرین اخبار و اطلاعات قرار بگیرند. ولی کارشناسان بر این باورند که خواندن اخبار متنی، بخصوص مطالب طولانی از حوصله عموم کاربران خارج است و بیش از نیمی از این افراد به خواندن تیتر مطلب بسنده می‌کنند تا در نهایت به طور میانگین برای خواندن هر مطلب ۱۵ ثانیه وقت بگذارند.
در این میان گفته شده است که اگر نویسنده بتواند جذابیت کافی را در تیتر لحاظ کند، این احتمال برای ۲۵ درصد مخاطبان آنلاین وجود دارد که حدود یک دقیقه وقت بگذارند تا پاراگراف نخست مطلب را تا انتها مطالعه کنند. بررسی جدید همچنین نشان داد بین ۶۰ تا ۷۰ درصد مطالبی که شرکت‌های تبلیغاتی یا کمپانی‌ها برای معرفی خود منتشر می‌کنند به هیچ وجه خوانده نمی‌شود و کاربر حتی تیتر این قبیل مطالب را هم تا انتها نمی‌خواند.
کاربران در مجموع ۲۰ درصد متن خبری را که روی آن کلیک می‌کنند می‌خوانند و بنابراین خواندن نخستین پاراگراف‌ها برای مخاطبان آنلاین در اولویت است. علاوه بر این مشخص شد در ۷۵ درصد موارد کاربران آنلاین در هر جمله ۲ تا ۳ کلمه را اصلاً نمی‌بینند و اگر جمله طولانی باشد تعداد کلمات نادیده گرفته شده به ۸ عدد می‌رسد. با این توضیحات کارشناسان می‌گویند شانس اینکه کاربر آنلاین یک کلمه اصلی را در متن خبر بخواند حدود ۸۵درصد است و در مقابل احتمال خواندن کلمات کوچک، کم‌اهمیت یا کلمات رابط به ۳۵درصد می‌رسد. کلماتی از قبیل اسم‌ها، فعل‌ها و صفت‌ها شانس خوانده شدن بیشتری دارند و حروف ربط، قیدها و… کمتر دیده می‌شوند.
برای نشریات انگلیسی که از چپ به راست نوشته می‌شوند، کاربران آنلاین ۶۹ درصد زمان مربوط به خواندن مطلب را به سمت چپ صفحه اختصاص می‌دهند و ۳۰ درصد زمان صرف شده برای خواندن مطلب به تماشای سمت راست متن اختصاص می‌یابد.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here