زمان انتشار : ۱۳ مرداد ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۳:۳۹ | کد خبر : 472651 |

میرزا بابا مطهری نژاد؛پیشکوست عرصه روابط عمومی درگذشت

شفقنا رسانه- میرزابابا مطهری نژاد رئیس انجمن روابط‌عمومی ایران ساعاتی پیش دار فانی را وداع گفت.

به گزارش شفقنا رسانه ،این استاد پیشکسوت تا لحظات آخر زندگی خود حرفه ای بودن را برای روابط عمومی ها به عنوان پلی میان مردم و سازمان آرزومند بود و در سخنرانی هایش همواره به  چالش‌های ارتقاء جایگاه روابط عمومی در ایران می پرداخت. چالش هایی مثل ساختاری، آموزشی، فرهنگی ، نداشتن نیروی متخصص و حرفه ای و… .


این پیشکسوت ارتباطات معتقد بود که هدف از فعالیت‌های درون سازمانی باید چنان باشد که کارکنان منافع خود را با سازمان یکی بدانند و از طرفی دیگر قانع شوند که ضرر مؤسسه، ضرر آنها است و نفع مؤسسه، نفع آنها است. او پنج وظیفه از وظایف مدیران را برنامه‌ریزی، سازماندهی، به‌کارگماری، هدایت و رهبری و نظارت و کنترل می دانست و می گفت: مدیر باید برای هر شغلی ضابطه‌ای بگذارد و افرادی که ضابطه‌ای ندارند، نباید آن افراد را به کار گمارند. در اصل مدیران رده‌های مختلف  هستند که وظایفشان را به درستی انجام نمی‌دهند. اگر ما این نیاز را بررسی کنیم، درحال حاضر ۷۰۰ هزار نیروی شاغل روابط عمومی در کشور نیاز داریم که طبق یک استاندارد تقریبا پذیرفته شده باید ۵۰ درصد این نیروها متخصص باشند و دوره‌ی روابط عمومی را گذرانده باشند. یعنی ۳۵۰ هزار نفر نیروی روابط عمومی لازم است که در روابط عمومی‌ها مشغول شوند. بنابراین مدیران، روابط عمومی را نمی‌شناسند.

از سوابق مدیریتی مطهری نژاد می توان به مواردی از جمله :کارشناسی ارشد مدیریت ارتباطات،کارشناس ارشد وزارت پست و تلگراف و تلفن، مدیرکل روابط‌عمومی وزارت پست و تلگراف و تلفن (۱۴ سال)، مشاور وزیر و مدیرکل روابط‌عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر کمیته فقر و مناطق محروم در برنامه ایران ۱۴۰۰ ،عضو شواری عالی برنامه‌ریزی روابط‌عمومی سازمان بازرسی کل کشور ،موسس مرکز پژوهش ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی، مدیر مسؤول هفته‌نامه باور، مخابرات، پیام پست، خبرنامه ارشاد و مدیر مسؤول مجله انجمن روابط‌عمومی ایران اشاره کرد.

مراسم خاک سپاری آن مرحوم چهاردهم مرداد ساعت ۹ صبح از سالن معراج بهشت زهرا برگزار می شود.شفقنا رسانه درگذشت این پیشکسوت عرصه روابط عمومی را به جامعه ارتباطات تسلیت می گوید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here