زمان انتشار : ۹ مرداد ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۵۳ | کد خبر : 472516 |

اعتبار و نفوذ «نیویورک تایمز»در نزد مخاطبانش چگونه است؟

شفقنا رسانه-«نیویورک تایمز کمپانی» نام یک شرکت بزرگ امریکایی است که علاوه بر «نیویورک تایمز» هجده روزنامه مشهور و صاحبنام دیگر را هم زیرمجموعه خود قرار داده است که از جمله آنها می‌توان به «هرالد تریبون» و «بوستون گلوب» اشاره کرد.

به گزارش روزنامه ایران،روزنامه معتبر «نیویورک تایمز» که دفتر مرکزی آن در شهر نیویورک واقع شده است هر روز به‌صورت همزمان در تمامی ایالت‌های امریکا و دیگر نقاط جهان چاپ می‌شود و از پرتیراژ‌ترین روزنامه‌های جهان است.
این روزنامه سال ۱۸۵۱ میلادی تأسیس شد و از سال ۱۸۹۶ میلادی در مالکیت خانواده سالزبرگر قرار گرفت که البته رئیس کنونی هیأت مدیره کمپانی مادر نیز شخصی به‌ نام «آرتور سالزبرگر جونیور» از اعضای همین خانواده است. از قرن نوزدهم میلادی به بعد سالزبرگرها از خانواده‌های پرنفوذ و ثروتمند با اصالت آلمانی – یهودی بودند که در قاره امریکا ساکن شدند و توانستند تأثیرات قابل ملاحظه ای بر روند فعالیت‌های سیاسی ایالات متحده برجا بگذارند. «آدولف سالزبرگر- اوکس» سال ۱۸۹۶ میلادی مالکیت روزنامه «نیویورک تایمز» را به‌صورت یکجا خریداری کرد و از آن تاریخ به بعد کنترل شرکت رسانه‌ای «تایمز» و روزنامه «نیویورک تایمز» به‌طور کامل در اختیار اعضای خانواده سالزبرگر قرار گرفت.اعتبار و نفوذ روزنامه «نیویورک تایمز» در امریکا به قدری زیاد است که از آن به‌عنوان منبع ملی یاد می‌شود تا در کتاب‌ها، نوشتارها و بایگانی‌ها به‌عنوان مدرک یا منبع تاریخی مورد استفاده قرار گیرد.
تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۱۳۰۰ نفر در دفتر مرکزی نیویورک تایمز مشغول به فعالیت بودند و این روزها یهودیان مدیریت اصلی آن را در اختیار دارند. به طور میانگین ۵۷۱ هزار نسخه از این روزنامه هر روز در کشور امریکا به چاپ می‌رسد، روزهای شنبه ۱.۰۸ میلیون نسخه از آن چاپ می‌شود و هر روز تقریباً ۲.۵ میلیون امریکایی اخبار مورد نظر خود را روی سایت اینترنتی نیویورک تایمز می‌خوانند.
در حالی که بسیاری از روزنامه‌های جهان مطالب خود را با فرمت شش ستون در صفحه منتشر می‌کنند، نیویورک تایمز همچنان به صفحه‌بندی هشت ستونی اعتقاد دارد و یکی از آخرین روزنامه‌های بزرگ جهان محسوب می‌شود که تصمیم گرفت صفحه نخست خود را رنگی کند. انتشارات نیویورک تایمز هم‌اکنون کتاب و انواع نشریات مختلف را هم به چاپ می‌رساند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here