زمان انتشار : ۸ مرداد ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۵:۱۱ | کد خبر : 472482 |

قدردانی دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات از وزیر کشور

شفقنا رسانه- دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، در نامه ای به وزیر کشور از پاسخگویی و حضور فعال این وزارتخانه در سامانه قدردانی کرد.

به گزارش دبیرخانه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، حسین انتظامی، دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در متن نامه خود خطاب به رحمانی فضلی، وزیر کشور آورده است: از ۳۹۶ دستگاه متصل به این سامانه، وزارت کشور با ۹ درصد بیشترین درخواست های دسترسی به اطلاعات را داشته است اما با وجود کثرت درخواست ها اولا به همه آنها(۱۰۰درصد) پاسخ داده و ثانیا معدل زمان پاسخگویی آن وزارت (۲۸ روز) از معدل کل دستگاهها کمتر است؛ هرچند با ضرب الاجل مندرج در قانون (۱۰ روز) هنوز فاصله دارد که امید می رود این شاخص نیز بهبود یابد.
دبیر کمیسیون در ادامه ،جدیت این وزارتخانه نسبت به پاسخگویی با وجود حجم بزرگ فعالیت های وزارت کشور را شایسته تبریک دانسته و افزوده است: همچنین وظیفه خود می دانم از تلاش های ارزنده مدیران ذیربط (آقایان شجاعی کیاسری و جابری انصاری) که وزارت کشور را به الگو تبدیل کرده اند قدردانی نمایم.
گفتنی است بر اساس آخرین گزارش منتشره از سوی دبیرخانه کمیسیون (۲۵ تیرماه )، بیشترین درخواست و سوالات مردمی (۲۳۲ درخواست)، مربوط به وزارت کشور می باشد که این وزارتخانه به تمامی درخواست ها در میانگین زمانی ۲۸ روزه پاسخ داده است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here