زمان انتشار : ۳ مرداد ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۴:۰۵ | کد خبر : 472311 |

قیمت فروش کاغذ در بازار داخلی تعیین شد

شفقنا رسانه- نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کارگروه کاغذ از تعیین قیمت فروش این کالا در بازار داخلی با هدف شکستن حباب کاذب آن خبر داد و گفت: قیمت فروش هر بند کاغذ تحریردر بازار داخلی ١٢۵ هزار تومان تعیین شد.

به گزارش  ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همایون امیرزاده افزود: جلسه کارگروه کاغذ با حضور نمایندگان وزارتخانه های صنعت، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و مدیرکل سازمان حمایت، بانک مرکزی، گمرک ایران و دست اندرکاران کاغذ و مقوا برگزار شد.
به گفته امیرزاده، در این جلسه قیمت فروش کاغذهای چاپ و تحریر (٧٠ گرم) بر اساس هر کیلو گرم ۵١ هزار ریال تعیین شد. همچنین قیمت فروش کاغذ روزنامه هر کیلوگرم۴١هزار ریال در نظر گرفته شد.
امیرزاده اضافه کرد: براساس مصوبه کارگروه کاغذ، قیمت فروش کاغذ های بالکی(۶٠ گرم) هر کیلوگرم ۵١ هزار ریال تعیین و مقرر شد حداکثر قیمت فروش کاغذهای موجود در انبار فروشنده بر اساس نرخ های کاغذهای چاپ و تحریر، روزنامه و بالکی باشد.
نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کارگروه کاغذ افزود: با توجه به اینکه محموله های یاد شده ترخیص و در انبار و بازار موجود است و از آنجا که کاغذهای مزبور بر اساس نرخ ارز رسمی دولتی وارد شده، چنانچه بر اساس اسناد و مدارک مثبته که توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مورد بررسی و تعیین قیمت قرار می گیرد، مشمول پرداخت مابه التفاوت شود، اقدامات قانونی صورت پذیرد.
جلسه کارگروه کاغذ با حضور نمایندگان وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت،آموزش و پرورش و مدیرکل سازمان حمایت، بانک مرکزی، گمرک ایران و نمایندگان انجمن وارد کنندگان کاغذ و مقوا و سلولز ایران، نماینده مصرف کنندگان کاغذ در حوزه صنعت چاپ و شرکت تعاونی مطبوعات ایران و نمایندگان ناشران، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان برگزار شد.
التهاب و اختلال در بازار کاغذ باعث کمبود آن نزد مصرف کنندگان واقعی یعنی اهالی نشر و قلم شد تا جایی که بازار به یکباره خالی از این کالا شده و جامعه مصرف کننده را با مشکلاتی مواجه ساخته است.
این وضعیت مسئولان حوزه فرهنگ و رسانه را برآن داشت تا با اتخاذ تدابیر لازم ضمن بازگرداندن آرامش به بازار کاغذ درجهت ساماندهی و …حرکت کنند.
موضوع کاغذ علاوه بر بررسی و پیگیری در حوزه نشر و کتاب ، در حوزه مطبوعات نیز با پیگیری های معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال انجام و نهایی شدن است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here