زمان انتشار : ۲ مرداد ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۵:۵۷ | کد خبر : 472267 |

ماهنامه پیشران توسعه با نگاهی به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات منتشر شد

شفقنا رسانه-دومین شماره ماهنامه تخصصی پیشران توسعه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات انتشار یافت.

به گزارش ایسنا، پیشران توسعه نشریه‌ای تخصصی و پرونده محور است که در نخستین شماره خود در قالب چهار پرونده به سراغ مهمترین موضوعات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات رفته است.

طرح جلد شماره دوم ماهنامه پیشران توسعه به موضوع تکنولوژی در فوتبال اختصاص داده شده و تیتر”قضاوت وارونه” را انتخاب کرده است.

در این پرونده به تمام ابعاد ورود تکنولوژی به عرصه فوتبال پرداخته شده و گفتگوهای با حمیدرضا صدر، اکبر محمدی و هومن افاضلی به چاپ رسیده است.

پرونده دیگر این نشریه به بررسی  برنامه توسعه چین با عنوان ساخت چین ۲۰۲۵ پرداخته است. برنامه ده ساله چین برای ارتقای صنعت و فناوری در این کشور از سال ۲۰۱۵ آغاز شد. چینی‌ها تلاش می‌کنند با توسل به این طرح قله‌های فناوری را فتح  کنند.

پرونده سوم و مهم دیگر این ماهنامه به لایحه جدید مجلس شورای اسلامی در خصوص تلویزیون های تعاملی اختصاص یافته است. در این پرونده به این موضوع پرداخته شده که چرا و چگونه انحصار این فضا به دست سازمان صدا و سیما افتاده است.

در شماره اول این مجله کارکتری نام “خان پیتو” معرفی شده بود که در این شماره نیز خان پیتو در صفحات و موضوعات مختلف حضور دارد. در بخش پَسران توسعه علاوه بر حضور خان پیتو، برای نخستین بار ترجمه داستان های علمی ماکروسافت منتشر شده است.

سردبیری پیشران توسعه بر عهده اسماعیل حق پرست و مدیرمسؤول آن بهنام ولی‌زاده است.

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here