زمان انتشار : ۲ مرداد ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۲:۳۴ | کد خبر : 472261 |

۲۴موسسه تک منظوره مطبوعاتی مجوز فعالیت گرفتند

شفقنا رسانه-هیات رسیدگی به امور موسسات تک‌منظوره مطبوعاتی با درخواستهای ثبت و فعالیت ۲۴ موسسه موافقت کرد.

به گزارش ایرنا،دومین جلسه هیات رسیدگی به امور موسسات مطبوعاتی در سال ۹۷ در محل معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد.
در این جلسه شماری از درخواستهای تقاضای تأسیس موسسه مطرح و با نظر اعضای هیات با ۲۴ مورد درخواستی موافقت شد.
براساس اعلام معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متقاضیان ثبت موسسات مطبوعاتی می‌توانند از طریق سامانه جامع رسانه‌های کشور به نشانیwww.e-rasaneh.ir نسبت به ارائه درخواست خود و پیگیری آن اقدام کنند.
تمامی مراحل از ابتدای ثبت نام و ارائه مدارک تا آخرین مرحله همراه با پیگیری های آن تا اعلام موافقت یا عدم موافقت به صورت الکترونیکی انجام می شود.
اعضای حقوقی هیأت رسیدگی به امور موسسات مطبوعاتی با ترکیب معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر هیأت نظارت بر مطبوعات، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی، مشاور مطبوعاتی و مشاور وزیر و دبیر کمیسیون تأسیس و نظارت بر موسسات فرهنگی تشکیل می دهد.
موسسات فرهنگی و هنری، تشکیلاتی هستند که توسط افراد واجد شرایط برای فعالیت در زمینه های فرهنگی و هنری، تاسیس و به دو نوع انتفاعی و غیر انتفاعی تقسیم می شوند.
فعالیت های موسسات تک منظوره در دو گروه عمومی و خاص تعریف می شود که در هر صورت اینگونه موسسات باید مجوز فعالیت خود را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کنند.
به طور کلی فعالیت های عمومی، اقداماتی همچون تهیه محصولات فرهنگی و هنری از قبیل نوارهای کاست و فیلم های ویدئویی، محصولات رایانه ای مجاز در زمینه زبان و ادبیات فارسی، معارف اسلامی و علوم قرآنی، تالیف و ترجمه کتاب و متون به زبان های خارجی، برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب و نشست های ادبی و شعری، مطالعه و تحقیق و اجرای طرح های پژوهشی در رابطه با موضوع فعالیت، شرکت در همایش ها، گردآوری و تدوین مجموعه های مستند درباره مسائل فرهنگی و تاریخی را شامل می شود.
فعالیت های خاص نیز در پنج شاخه اصلی فرهنگی، هنری، سینمایی و سمعی و بصری، مطبوعاتی و تبلیغاتی، آموزشی دسته بندی می شود که شرح جزئیات بیشتر آن در سایت معاونت مطبوعاتی به نشانی press.farhang.gov.ir قابل مشاهده است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here