زمان انتشار : ۲۷ تیر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۱:۲۷ | کد خبر : 472059 |

تشدید فیلتر اینترنت در روسیه به کمک کاربران

شفقنا رسانه-به نظر می‌رسد با وجود همه محدودیت‌های موجود در اینترنت روسیه باز هم مقامات این کشور قصد دارند لیست  وبسایت های مسدود شده را بلندتر کنند و البته در این میان از مردم عادی هم کمک بگیرند.
به گزارش«ایران»، ولادیمیر کولوکولتسوف وزیر کشور روسیه در راستای تهیه این لیست، از همه مردم خواست به صورت داوطلبانه در شناسایی وب سایت‌های متخلف در زمینه توزیع مواد مخدر، جرم و بزه نوجوانان و… با دولت همکاری کنند. در این لیست جدید نام سایت‌هایی که مربوط به دگرباش هاست یا منتقدان کرملین و وب سایت‌هایی که گفته می‌شود به ترویج تروریسم می‌پردازند نیز وجود دارد.
فعالان آزادی بیان در روسیه معتقدند تعداد وب سایت‌هایی که تاکنون در روسیه مسدود شده است از رقم ۱۰۰هزار عدد نیز بالاتر می‌رود و با ابراز تعجب از تصمیم جدید مقامات روسیه، این پرسش را مطرح کرده‌اند که با این وضعیت مسدودسازی، دیگر چه وب سایت‌هایی قرار است فیلتر شوند؟ از نگاه این فعالان آزادی بیان، با توجه به بلندتر شدن لیست قبلی، احتمالاً با هر گونه انتقاد آنلاین از پوتین و رژیم روسیه برخورد خواهد شد. حتی گفته می‌شد که لایک کردن پست‌هایی خاص یا به اشتراک‌گذاری تصاویری خاص نیز می‌تواند مورد پیگرد قرار بگیرد که البته دادگاه عالی روسیه، آن را جرم تلقی نکرد.
سال گذشته نیز ولادیمیر پوتین، استفاده از فیلترشکن ها(VPN) را به‌دلیل فراهم کردن زمینه دسترسی کاربران به سایت‌های مسدود شده، ممنوع اعلام کرد. همچنین روسیه بلاگرها و فعالان فضای مجازی را نیز در حوزه رسانه طبقه‌بندی کرده است تا بتواند آنها را  براحتی زیر پوشش قوانین سانسور روسیه قرار بدهد.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here