زمان انتشار : ۲۶ تیر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۳:۴۵ | کد خبر : 472013 |

مصوبه شورای نظارت در خصوص پخش مستند ” بی راهه “

شفقنا رسانه- مصوبه شورای نظارت بر صداوسیما درخصوص پخش مستند «بی‌راهه» منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران جلسه ۴۴۹ شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما روز دوشنبه ۲۵ تیر ۹۷ به ریاست حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای و با حضور نمایندگان قوای سه گانه در محل دبیرخانه شورا برگزار شد. در این جلسه پس از بررسی و استماع گزارشات واصله ، مصوبات زیر در خصوص پخش مستند ” بی راهه ” به تصویب رسید :

 

۱. جریانی فعال و هدایت شده از خارج از کشور وجود دارد که حرمت شکنی ، هنجار ستیزی و اباحه گری در فضای واقعی و مجازی را در دستور کار خود قرار داده است.

شورای نظارت ، سازمان صدا و سیما را موظف به روشنگری و تنویر افکار عمومی نسبت به وجوه مختلف و ابعاد متنوع این پدیده می داند و از رویکرد این سازمان در مواجهه منطقی و حرفه ای با مفاسد اجتماعی سازمان یافته حمایت می کند.

۲. در موضوع مستند اخیر « بیراهه » بررسی شورای نظارت نشان داد که پخش این برنامه بدون هماهنگی با قوه قضائیه بوده است ؛ از این جهت به سازمان تذکر لازم داده می شود.

۳. به سازمان توصیه می شود در پرداختن به موضوعاتی که دارای ابعاد اجتماعی ، فرهنگی و قضایی است از مشاوره های لازم بهره مند شود و هماهنگی های لازم را با نهادهای ذیربط انجام دهد.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here