زمان انتشار : ۲۳ تیر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۲:۰۴ | کد خبر : 471885 |

کارپوشه ایرانیان به بهره‌برداری رسید

شفقنا رسانه-مدیرکل دفتر پایش‌ و نظارت بر پیاده‌سازی دولت‌ الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات ایران از ایجاد و بهره‌برداری از سامانه ملی کارپوشه ایرانیان خبر داد.
به گزارش «ایران»، شهلا اصولی با اشاره به آیین‌نامه ماده ۸ قانون دسترسی آزاد به اطلاعات گفت: براساس قانون، سامانه کارپوشه ایرانیان با هدف ارائه پاسخ از سوی همه دستگاه‌ها به پیگیری‌های مردم تنها از طریق یک درگاه و همچنین تسریع در پاسخگویی به مردم، حذف کاغذ، افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی در منابع، طراحی و پیاده‌سازی شده است.
وی افزود: دریافت پاسخ و پیگیری خدمات درخواستی از دستگاه‌ها هم به‌صورت حضوری یا الکترونیکی و همچنین دریافت قبوض مختلف نظیر تلفن، تلفن همراه، آب، برق، گاز و غیره صادره برای هر فرد به‌صورت یکجا ازجمله قابلیت‌های پیش‌بینی‌شده در این سامانه است.
مدیرکل دفتر پایش‌ و نظارت بر پیاده‌سازی دولت‌ الکترونیک درخصوص نحوه فعال شدن کارپوشه برای هر فرد گفت: این سامانه از طریق درگاه اینترنتی به نشانی https://inbox.iran.gov.ir  و همچنین نرم‌افزار موبایلی دولت همراه در اختیار متقاضیان قرار دارد.
وی  افزود: همچنین مخاطبانی که ابزار یا دانش فناوری اطلاعات لازم برای بهره‌گیری از این خدمات  ندارند، می‌توانند از طریق دفاتر پستی، دفاتر خدمات پیشخوان دولت یا دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی، خدمات آن را دریافت کنند.
اصولی با بیان اینکه یکی از مزایای این کارپوشه، مطلع شدن از دریافت پاسخ یا نامه جدید از دستگاه‌ها از طریق سامانه پیامکی است، گفت: در این کارپوشه تنها نامه‌های اداری معمول درج می‌شود و مکاتبات محرمانه در این سامانه وارد نخواهد شد.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here