زمان انتشار : ۱۷ تیر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۲:۱۱ | کد خبر : 471713 |

توئیتر ۷۰میلیون اکانت را مسدود کرد

شفقنا رسانه-توئیتر در راستای مقابله با اخبار جعلی، ۷۰میلیون اکانت را در مدت ۲ ماه (ماه‌های مه و ژوئن) معلق کرد که به این ترتیب موفق شد یک رکورد مناسب بر جای بگذارد.

به گزارش ایران،در واقع توئیتر در مدت دوماه، هر روز بیش از یک میلیون اکانت جعلی یا اکانت حاوی اخبار دروغ و جعلی را مسدود کرد تا چرخه اطلاع‌رسانی به کاربران با اشتباه و دروغ کمتری همراه شود. تنها در ماه مه هر هفته بیش از ۹.۹میلیون اکانت جعلی یا حاوی اخبار دروغ در توئیتر شناسایی شد در حالی که این رقم در دسامبر ۲۰۱۷،  ۶.۴میلیون بود.
البته توئیتر در کنار حذف اکانت‌های خاطی یا جعلی، تلاش کرد با آپدیت‌هایی مشخص به نظارت و رصد فعالانه محتواهای موجود در این شبکه اجتماعی بپردازد و به این ترتیب به کاربران کمک کند تا قربانی اخبار دروغ نشوند.
برخی معتقدند در حالی که تعداد کاربران فعال ماهانه این شبکه اجتماعی، ۳۳۶میلیون نفر است، حذف ۷۰میلیون اکانت می‌تواند بر تعداد کاربران و تولید محتوا در این شبکه اجتماعی تأثیر بگذارد اما درمقابل، برخی دیگر چنین اکانت‌هایی را اکانت‌های خاموش می‌دانند و اعتقاد دارند که حذف آنها درنهایت، تأثیر چندانی بر میزان فعالیت کاربران در این شبکه اجتماعی و تولید محتوا نخواهد داشت در غیر این صورت حذف این تعداد اکانت می‌توانست برای توئیتر یک فاجعه باشد.
توئیتر هم در یک پست وبلاگی اعلام کرد که در نتیجه رشد و پیشرفت تکنولوژی در طول سال گذشته، حذف اکانت‌های جعلی، خشونت‌آمیز و سخنان سرشار از تنفر در سال‌جاری رشد ۲۱۴درصدی داشته است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here