زمان انتشار : ۱۳ تیر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۱:۵۹ | کد خبر : 471577 |

زکریایی به عنوان سرپرست دانشکده خبر منصوب شد

شفقنا رسانه- «محمدعلی زکریایی» طی حکمی از سوی سیدضیاء هاشمی، مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، به عنوان سرپرست دانشکده خبر منصوب شد

به گزارش خبرگزاری ایرنا، دکتر سیدضیاء هاشمی روز سه شنبه در آئین تکریم و معارفه رئیسان سابق و جدید دانشکده خبر خبرگزاری جمهوری اسلامی که با حضور دکتر علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی و جمعی از اساتید و دانشجویان این دانشکده همراه بود، در سخنانی اظهارکرد: خبرنگاران در واقع در عرصه خبر و رسانه وظیفه نقد را عهده دار هستند.

او نقد را نوعی تشویق نقاط مثبت و همچنین تذکر به نقاط منفی و ضعف ها دانست و گفت: نقد مصداق آموزه شریف امر به معروف و نهی از منکر است و وظیفه مهم ما تمرین و تقویت این آموزه دینی است.

هاشمی با اشاره به بازدید خود از بیش از ۱۰۰ دانشکده در سراسر کشور و برگزاری حداقل ۴۰ جلسه تودیع و معارفه رئیسان دانشگاه هایی همچون اصفهان، مشهد، شیراز و اهوا، دانشکده خبر ایرنا را در کنار سایر دانشکده های خبر کشور از جمله مراکز مهم دانشگاهی دانست.

مدیرعامل ایرنا در ادامه اظهارکرد: این جلسه تودیع و معارفه که همراه با شور و هیجانات دانشجویی است، بسیار کم نظیر است.

او همچنین با بیان اینکه، وضعیت فعلی دانشکده خبر مدیون نقش آفرینی و زحمات بسیاری از افراد در سال های قبل تاکنون بوده است، درعین حال تصریح کرد: البته از نام یک نفر چون دکتر حبیب الله سنگ تراش که بسیار به دانشکده خبر عِرق داشته و حتی سلامتی خود را برای این مهم هزینه کرده است نمی توان گذشت و ما باید دعاگوی سلامتی او باشیم و از توان ایشان استفاده کنیم.

مدیر عامل ایرنا با بیان این که این قبیل افراد در واقع جایگاه خبر را در کشور ارتقاء داده اند، حضور رییس سازمان انرژی اتمی در این مراسم را به عنوان سیاستمداری عالم و با اخلاق برای قدردانی از خادمان ملت بسیار با ارزش توصیف کرد.

تغییر مدیران، چرخش نخبگان در کشور 

هاشمی در ادامه برلزوم آسیب شناسی چرخش نخبگان در کشور تاکید کرد.
مدیر عامل ایرنا با بیان اینکه، امسال چهلمین سالکردپیروزی انقلاب اسلامی را طی می کنیم اظهار کرد: اینکه برخی رجال سیاسی ما عرصه سیاست تا سلامت را یکجا داشته باشند و هیچ وقت هم باز نشست نشوند اتفاق خوبی نیست.

او تاکید کرد: در حوزه رسمی و دانشگاهی باید چرخش نخبگان صورت گیرد واین دانشکده می تواند با دانش افزایی بخش خبر در آن نقش آفرین باشد.

هاشمی با اشاره به اینکه نخبگان کشور در هر جایگاهی باید به بهترین شکل ممکن وظیفه خود را انجام دهند،تصریح کرد: امروزنسل جدید جای نخبگان قدیم را می گیرد وانها نیز باید میدان را برای نخبگان جدید باز کنند و نخبگان قدیم در موقعیت دیگری به ایفای نقش بپردازند واین چرخش همواره ادامه داشته باشد.

او گفت: امروز هر خبرنگار و هر دانشجویی بایستی نقاد باشد البته نقادی و مطالبه گری باید در چارچوب اخلاق وقانون انجام شود.
به گزارش ایرنا، به دنبال پذیرش استعفای «محمود احمدی افزادی» رئیس سابق دانشکده خبر «محمدعلی زکریایی» طی حکمی از سوی هاشمی مدیرعامل ایرنا، به عنوان سرپرست دانشکده خبر منصوب شد.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here