زمان انتشار : ۱۰ تیر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۲:۱۸ | کد خبر : 471447 |

درخواست عضو شورای شهر: نام رسانه خبرنگارانی که طرح ترافیک گرفتند منتشر شود

شفقنا رسانه-«حجت نظری» عضو شورای اسلامی شهر تهران خواستار انتشار نام رسانه خبرنگارانی شد که از سهمیه طرح ترافیک استفاده کرده اند.

به گزارش ایرنا، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران چندروز پیش نام افرادی که با عنوان خبرنگار از سهمیه طرح ترافیک استفاده کرده اند را در سامانه شفافیت شهرداری تهران به نشانی shafaf.tehran.ir اعلام کرد که واکنش های زیادی به همراه داشت.
برخی انتقاد کرده اند چرا نام رسانه ها منتشر نشده و مشخص نیست کدام خبرنگار در کدام رسانه فعالیت دارد و نکته دیگر اینکه برخی می گویند نام برخی افراد که خبرنگار نیستند در این فهرست مشاهده می شود.
رسانه ها به آنچه اختصاص سهمیه طرح ترافیک به برخی نهادها خوانده اند نیز انتقاد کرده اند و می گویند براساس آنچه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرده، قرار بر حذف سهمیه های سالانه و این نهادها بوده که باید در عمل اجرایی شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا استان تهران از صحن شورا، نظری روز یکشنبه در هفتاد و سومین جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه بر اساس مصوبه ابلاغی ۱۲ بهمن سال ۹۶ برخی خبرنگاران از سهمیه برای دریافت طرح ترافیک استفاده کردند، افزود: همچنین مقرر شد معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نسبت به تهیه فهرست اسامی خبرنگاران اقدام و اسامی را به همراه نام رسانه اعلام کند.
وی با اشاره به اینکه این فهرست منتشر شده و جای تقدیر دارد گفت: درج نام رسانه که هر یک از متقاضیان را معرفی می کند در این لیست ضروری است.
نظری افزود: سهمیه طرح خبرنگاری برای خبرنگاران و عکاسان خبری پیش بینی شده و تعریف خبرنگار با فرد فعال در رسانه متفاوت است.
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه برخی با عنوان فعال در رسانه مشمول شده اند گفت: اگر این استدلال را بپذیریم طرح به تمام کسانی که در رسانه کار می کنند تعلق می گیرد.
نظری با بیان اینکه خبرنگارانی هستند که باوجود داشتن تمام شرایط، طرح دریافت نکرده اند ادامه داد: از معاونت حمل و نقل و ترافیک می خواهم نسبت به برقراری عدالت حساسیت بیشتری نشان دهد و لیست افراد را به همراه نام رسانه منتشر کند.
وی گفت: همچنین خبرنگارانی که مشمول سهمیه نشده اند در بازنگری بعدی از این امکان برخوردار شوند.
براساس گزارش ها بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ خبرنگار برای دریافت مجوز ورود به محدوده ترافیک شهر تهران در سامانه اینترنتی مربوطه ثبت نام کرده اند و بیش از ۲ هزار مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک در سال ۹۷ برای خبرنگاران صادر که ۳ درصد سهمیه طرح ترافیک سال ۹۷ به گروه های خاص(خبرنگاران و جانبازان) اختصاص داده شده است.
«محسن پورسیدآقایی» که در دوره جدید شورای شهر و توسط محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران به عنوان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منصوب شده از روزهای نخست فعالیت اعلام کرد که نحوه اجرای طرح ترافیک شهر تهران تغییر می کند و سهمیه ها حذف خواهد شد؛ وی معتقد است که سهمیه خبرنگاران نیز رانت است که در اختیار این افراد قرار می گیرد که این مهم با واکنش بسیاری از جمله خبرنگاران مواجه شد زیرا این افراد می گویند دسترسی به اطلاعات و حضور در جای جای شهر، حق و رسالت این قشر از جامعه است نه رانت.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here