زمان انتشار : ۹ تیر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۲:۵۰ | کد خبر : 471408 |

پروتکل افزایش امنیت اینترنت «وای فای» معرفی شد

شفقنارسانه-نهاد مرجع شبکه اینترنتی وای فای الاینس (Wi-Fi Alliance)  به تازگی اعلام کرد: سرانجام پس از ۱۴ سال امنیت سایبری وای‌فای، به‌روزرسانی  و افزایش یافت.

به گزارش ایران،بدین ترتیب برای محصولاتی که از پروتکل امنیتی  WPA3  بهره می‌برند، تأییدیه صادر شده است تا آن دسته از محصولاتی که از نسل جدید این شبکه استفاده می‌کردند نیز بتوانند با خیال آسوده از آن بهره‌مند شوند. یکی از بزرگ‌ترین قابلیت‌های این پروتکل، امکان رمزنگاری کردن مجزاست تا اطلاعات شخصی، مالی و محرمانه کاربران را در برابر جاسوسی و شنود در شبکه‌های اینترنتی وای‌فای محافظت کند. یکی دیگر از امکاناتی که این پروتکل فراهم می‌آورد، دشوار و ناممکن ساختن گذرواژه شبکه اینترنت وای‌فای در محل کار یا منزل کاربران است. به عبارتی دیگر، هکرها در صورت وجود این پروتکل امنیتی قادر نخواهند بود رمز عبور یا گذرواژه وای‌فای کاربران را براحتی حدس بزنند. به نظر می‌رسد که از این پس، پروتکل امنیتی WPA3 برای تمامی محصولاتی که تأییدیه وای‌فای الاینس را دریافت می‌کنند، اجباری و ضروری خواهد بود.
این بدان معناست که نسل جدید گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های الکترونیکی متصل به وای‌فای از پروتکل WPA3 پشتیبانی خواهد کرد و انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۰ میلادی دستگاه‌های بیشتری به این پروتکل مجهز باشد. کمتر از یک سال پیش بود که پروتکل WPA3 به طور رسمی معرفی و رونمایی شد؛ این پروتکل امنیتی در اصل استانداردهای شناخته شده‌ای بود که به کاربران اطمینان می‌داد تا بتوانند امنیت محصولات مورد استفاده خود را بهبود ببخشند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here