زمان انتشار : ۹ تیر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۲:۴۱ | کد خبر : 471402 |

صاحبان کسب و کارهای مجازی، بیمه می شوند

شفقنا رسانه-معاون بیمه سازمان تأمین اجتماعی گفت: امکاناتی فراهم شده است که صاحبان کسب و کارهای عرصه فضای مجازی و حتی بازی‌های رایانه‌ای می‌توانند بیمه تأمین اجتماعی شوند.
به گزارش ایرنا، محمدحسن زدا افزود: سازمان تأمین اجتماعی با توجه به سال حمایت از کالای ایرانی، برنامه‌هایی برای حمایت از فعالان عرصه فضای مجازی و شرکت‌های نوپا همچون استارتاپ‌ها طراحی کرده است تا بتواند خدماتی نیز به این افراد ارائه دهد.
او ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی نمی‌تواند در قبال درخواست‌های شاغلان کسب و کارهای مرتبط با استارتاپ‌ها و آینده نیروی کار شاغل و خانواده آنان در این حوزه بی تفاوت باشد؛ به همین منظور مذاکراتی با تعدادی از شرکت‌های بزرگ مرتبط با حوزه استارتاپ‌ها داشته است که در چارچوب این مذاکرات تلاش می‌شود شاغلان در این نوع کسب و کارها با استفاده از بیمه‌های توافقی از خدمات سازمان تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند.
او افزود: از آنجا که سازمان تأمین اجتماعی اطلاعات درستی از فعالان عرصه فضای مجازی در اختیار ندارد، در صورتی که این افراد شناسایی و اطلاعات آنها در اختیار تأمین اجتماعی قرار گیرد، این سازمان می‌تواند به صورت نامحدود این افراد را بیمه کند. معاون بیمه سازمان تأمین اجتماعی گفت: در صورتی که این افراد پس از شناسایی به تأمین اجتماعی معرفی شوند، در قالب بیمه‌های توافقی با آنها کار خواهیم کرد. به عنوان نمونه در یکی از استان‌های کشور کانونی برای بازی‌های رایانه‌ای راه‌اندازی شد و از آنجایی که بیشتر این افراد در خانه مشغول هستند، قرار شد آنها که در خانه در فضای مجازی فعالیت دارند، از طریق این کانون شناسایی و به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شوند تا تحت پوشش خدمات بیمه‌ای قرار گیرند. وی تصریح کرد: سازمان تأمین اجتماعی برای این افراد به صورت فردی، بدون فعالیت در کارگاه یا بدون کد کارگاهی، بیمه توافقی برقرار می‌کند. زدا ادامه داد: مشکلی که درخصوص کسب و کارها در حوزه فضای مجازی داریم، این است که اتحادیه فروشگاه‌های مجازی، مجمع امور صنفی کشور و برخی استارتاپ‌ها مدعی هستند که خودشان بنیانگذار تشکیل این گروه‌ها هستند؛ از آنجا که مایلیم همه این افراد را تحت پوشش قرار دهیم، سعی می‌کنیم کسب و کارهایی راکه دامنه پوششی آنها وسیع‌تر است، به عنوان صنف بپذیریم و بیمه کنیم. وی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه هنوز شرکت‌هایی مانند استارتاپ‌ها نوپا هستند و تشکیلات صنفی ندارند، برای آنها تفکیک قائل نشده‌ایم؛ چراکه معتقدیم استارتاپ‌ها بشدت در حال گسترش هستند و این باعث خوشحالی ما است زیرا سازمان تأمین اجتماعی می‌تواند به فعالان این عرصه خدماتی را ارائه دهد

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here