زمان انتشار : ۳ تیر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۲:۲۵ | کد خبر : 471157 |

مجله وزیر ارشاد با رویکرد دینی روی دکه مطبوعات

شفقنا رسانه-شماره اول از دوره جدید مجله «حوزه» به مدیرمسئولی سیدعباس صالحی منتشر شد و روی دکه رفت.

به گزارش خبرنگار مهر، این نشریه یک دوفصلنامه ویژه حوزه‌های علوم دینی است و نخستین شماره از دوره جدید آن (سال سی و چهارم، شماره پیاپی ۱۷۶، زمستان ۱۳۹۶) به تازگی منتشر شده است.

مدیرمسئول این نشریه «سیدعباس صالحی» است که هم اکنون مسئولیت هدایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده دارد. سردبیر «حوزه» هم عبدالرضا ایزدپناه است.

عنوان پرونده این شماره «حوزه» «پرسش‌های مجتهد شبستری بر میز تامل» است که شامل یک بخش با عنوان درآمد و مطالبی با عناوین دو راهبرد به احکام اجتماعی شریعت از حسین واله، مروری انتقادی بر قرآن شناسی مجتهد شبستری از احمد واعظی، امکان و امتناع پژوهش در حوزه؛ در گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین دکتر نجف لک زایی، حوزه باید هم زمان سه وظیفه حفظ، ترمیم و بالندگی را عهده‌دار باشد از علیرضا پیروزمند و حوزه علمیه و روحانیت در آینه پیمایش سرمایه اجتماعی از مهدی مولایی آرانی است.

همچنین در شماره نخست از دوره جدید این نشریه مطالبی ذیل این عناوین منتشر شده است: حال حوزه از عبدالرضا ایزدپناه، سه گام تحول در حوزه برای ترسیم حوزه مطلوب از احمد واعظی، انقلابی که پس از انقلاب در نظام معرفتی حوزه رخ نداد از حمید پارسانیا، آیا خروج روحانیت از حکومت به سود دموکراسی است؟ از عبدالوهاب فراتی، پیامدسنجی حضور آکادمیک روحانیت از منصور میراحمدی و منزلت روحانیت پس از جمهوری اسلامی؛ کاهش یا افزایش؟ از رضا عیسی نیا.

این شماره از نشریه «حوزه» در ۱۲۰ صفحه و به قیمت ۵۰۰۰ تومان منتشر و روی دکه رفته است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here