زمان انتشار : ۲۹ خرداد ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۱:۰۴ | کد خبر : 470932 |

گرفتن «اسکرین شات» از استوری اینستاگرام آزاد شد

شفقنا رسانه-اینستاگرام اعلام کرد که از خبر دادن به کاربران این شبکه اجتماعی هنگامی که دیگران از استوری‌های آنان اسکرین‌شات می‌گیرند، منصرف شده است.
به‌‌گزارش وب سایت phonearena، و به نقل از روزنامه ایران،این قابلیت که مدتی به‌‌صورت آزمایشی برای تعداد محدودی از کاربران داوطلب اینستاگرام قابل اجرا و دسترسی بود، حالا قرار نیست به‌صورت همگانی و عمومی اجرا شود و در دسترس عموم کاربران قرار گیرد. این یکی از آن دسته قابلیت‌هایی بود که موجب شد کاربران، اینستاگرام را به بزرگترین رقیب خود یعنی اسنپ چت ترجیح دهند چرا که این ویژگی به آنها این امکان را می‌داد تا بدانند چه کسانی می‌خواهند احتمالاً از عکس‌ها و تصاویر خصوصی آنها سوءاستفاده کنند.
بدین ترتیب، بسیاری از منتقدان و کارشناسان فعال در حوزه امنیت اطلاعات و حریم خصوصی کاربران از این تصمیم جدید اینستاگرام بشدت انتقاد کرده‌اند چراکه این به سوءاستفاده‌گران اجازه می‌دهد با خیال راحت و آسوده از تصاویر خصوصی و شخصی دیگران اسکرین شات تهیه کرده و آن را در شبکه‌های اجتماعی دیگر پخش و منتشر کنند که این در نهایت به ضرر همه کاربران اینستاگرام تمام خواهد شد.
هنوز اینستاگرام درباره علت دقیق این تصمیم جدید خود بیانیه‌ای صادر نکرده است. گفتنی است قابلیت افزودن استوری‌های اینستاگرام در ماه آگوست سال ۲۰۱۶ میلادی به این شبکه اجتماعی اضافه شد و از همان ابتدا میلیون‌ها طرفدار را به خود جذب کرد. از آن زمان تاکنون که حدود بیش از یک سال می‌گذرد، می‌توان گفت این قابلیت مهم‌ترین و پرطرفدارترین قابلیتی است که تاکنون به اپلیکیشن اینستاگرام افزوده
شده است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here