زمان انتشار : ۲۰ خرداد ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۱:۳۹ | کد خبر : 470605 |

روش تشخیص هک یا ریپورت دراینستاگرام

شفقنا رسانه- روزنامه ایران نوشت:

اگر شما هم کاربر اینستاگرام هستید شاید تاکنون ریپورت شده باشید. اما یک اکانت اینستاگرامی چرا و چگونه ریپورت می‌شود. اصولاً آیا ریپورت معادل هک است یا با آن تفاوت دارد؟
باید گفت که ریپورت کردن از لحاظ لغوی یعنی گزارش و از لحاظ اصطلاحی یعنی گزارشی که کاربران به مدیر آن نرم‌افزار می‌دهند، به این معنی که اکانت مورد نظر نامناسب است. اگر هم تعداد این ریپورت‌ها زیاد شود، در مدت زمان کم، سیستم امنیتی نرم‌افزارها اکانت فرد ریپورت شده را موقتاً غیرفعال می‌کند. همچنین امکان دارد که بعضی دسترسی‌ها (مثل گذاشتن کامنت) از این اکانت سلب شود. سپس اکانت مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر مشکلی وجود داشته باشد، اکانت حذف و در غیر این صورت به حالت اول برمی‌گردد.
بنابراین این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد که اگر کسی به شما توهین کرد یا از اطلاعات شخصی شما سوء‌استفاده کرد، به‌عنوان مثال با استفاده از عکس شما یک صفحه جعلی ساخت یا به هر نحوی برای شما ایجاد مزاحمت کرد و قوانین اینستاگرام را رعایت نکرد، شما می‌توانید تخلف آن فرد را به اینستاگرام گزارش دهید تا بررسی شود. اما هک اینستاگرام چیست و درصورت مواجهه با چنین موضوعی چه باید کرد؟ بسیاری از کاربران نگران هک شدن پسورد اینستاگرام خود هستند و برای مقابله با آن، روش‌هایی نیز ارائه شده است. یکی از این موارد براساس اطلاعات سایت پلیس فتا، آن است که جهت بازیابی اکانت هک‌ شده خود از طریق ایمیل‌تان اقدام کنید. اما اگر رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید یا رمز عبور شما توسط هکر تغییر کرده‌، باید پس از وارد شدن به سایت www.instagram.com روی گزینه Forgot کلیک کنید. سپس نام کاربری یا ایمیل متصل به حساب خود را وارد کرده و روی دکمه Reset Password کلیک کنید.
به این ترتیب اگر ایمیل خود را درست وارد کرده‌ باشید و هکر آن را تغییر نداده‌ باشد، یک لینک فعال‌سازی پسورد جدید به ایمیل شما ارسال می‌شود. حال اگر هکر قصد داشته‌ باشد ایمیل اکانت شما را عوض کند، به محض انجام این کار یک اطلاع‌رسانی از طریق ایمیل به شما انجام می‌شود و شما را مطلع می‌کند که درخواست تغییر ایمیل برای حساب اینستاگرام شما داده‌ شده‌ است.
حالا شما باید  روی Please Secure your account کلیک کنید و یک رمز عبور جدید برای خود انتخاب و از دسترسی هکر به حساب خود جلوگیری کنید. فراموش نکنید همه این موارد در صورتی امکان‌پذیر است که شما هنگام ثبت‌نام در اینستاگرام، اطلاعات صحیح خود را وارد کرده‌ باشید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here