زمان انتشار : ۱۳ خرداد ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۵:۵۲ | کد خبر : 470510 |

مرتضی براری از پیشرفت پروژه های ساخت ماهواره بومی خبر داد

مرتضی براری، معاون امور دولت و مجلس در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات/عکس: روزبه فولادی، شفقنا رسانه
شفقنا رسانه- رییس سازمان فضایی ایران در بازدید از پروژه های ماهواره ای، از پیشرفت مناسب پروژه های ساخت ماهواره های بومی کشور خبر داد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فضایی ایران پس از بازدید از برخی از پروژه های طراحی و ساخت ماهواره های بومی، گفت: در حال حاضر چندین پروژه ماهواره ای در دستور کار مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور بوده که امیدواریم در سال جاری با تداوم روند کنونی پیشرفت کار، شاهد اتمام برخی از این پروژه ها بوده و مابقی نیز در ابتدای سال آتی به پایان برسد.
براری افزود: با توجه به برنامه راهبردی تدوین شده برای توسعه ماهواره های بومی تا افق چشم انداز ۱۴۰۴، پروژه های جدیدی نیز در سال جاری و سال های آتی تعریف و اجرایی خواهد گردید تا انشاءالله در افق چشم انداز، شاهد تامین بخش عمده ای از نیازهای فضایی کشور از طریق ماهواره های بومی باشیم.
معاون وزیر ارتباطات با تاکید بر این نکته که روند کنونی اجرای پروژه های ماهواره ای مورد رصد و پایش دایمی سازمان فضایی ایران قرار داشته و روند کنونی پیشرفت کار می تواند جبران کننده بخشی از عقب ماندگی در این حوزه باشد، از تامین منابع اعتباری مورد نیاز این پروژه ها در سال جاری خبر داد و تاکید کرد: موضوع ساخت ماهواره های بومی به عنوان اولویت اول برنامه توسعه فضایی کشور مد نظر سازمان فضایی و وزارت ارتباطات می باشد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه توسعه فناوری فضایی و تامین زیرساخت های مورد نیاز این بخش با جدیت در دستور کار سازمان فضایی قرار دارد، اظهار داشت: در حال حاضر روند توسعه ماهواره های بومی کشور نه تنها در سطح دانشگاه ها و مراکز پژوهشی مجری پروژه ها جریان دارد،‌ بلکه این فعالیت ها منجر به شکل گیری طیف گسترده ای از شرکت های دانش بنیان شده که در امر طراحی و ساخت اجزا و المان های مورد استفاده در ماهواره ها فعالیت می نمایند.
براری همچنین تأکید کرد: برخی از این شرکت ها محصولات خود را از مرحله تحقیق و توسعه، وارد فاز تجاری کرده اند که اقدامی حایز اهمیت است و سازمان فضایی ایران نیز از تجاری سازی محصولات دانش بنیان در این حوزه حمایت می کند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here