زمان انتشار : ۲۵ اردیبهشت ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۳:۳۳ | کد خبر : 469792 |

سیده فاطمه حسینی:صدا وسیما فرصت سوزی می کند

شفقنا رسانه-سیده فاطمه حسینی، نماینده مردم تهران در کانال خود از صدا وسیما به خاطر پخش نکردن مسابقه فوتسال بانوان انتقاد کرد و بر  لزوم ایجاد انگیزه و تبلیغات مشوقانه از سوی رسانه ملی برای زنان و دختران در حوزه ورزش  تاکید کرد.

او در کانال خود نوشت:خودداری رسانه ملی از پخش مسابقه کم نظیر تیم فوتسال بانوان نه تنها نمود بارز تبعیض جنسیتی است بلکه از نگاهی دیگر می توان آن را تلاش صدا و سیما برای کمرنگ کردن الگوهای موفق زنان جوان مسلمان ایرانی دانست.به عنوان یکی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، بارها در دیدارها و جلسات متعدد،از مقامات این سازمان خواسته ام موضوع الگوسازی زن مسلمان ایرانی را جدی بگیرند.در فضایی که زنان، با انواع مشکلات و محدودیت ها که بسیاری از آنها نه تنها توجیه قانونی که توجیه عقلی نیز ندارد روبرو هستند، کسب توفیق های بین الملی علاوه بر آنکه دستاورد پررنج و ارزشمند زن ایرانی است، فرصتی است برای الگو سازی و ارائه آن به افکار عمومی. کدام الگو نزدیک تر و قابل باور تر از این دختران جوان برای همه دختران ایران؟ دختران جوانی که با سرمایه بزرگ امید و تلاش خود و نیز حفظ عفاف، در میادین ورزشی جهان درخشیدند.

سوال این است که رسانه ملی با همه ظرفیت هایی که دارد، چرا به آسانی این فرصت خوب را از کف می دهد؟

پیروزی و توفیق زنان ایرانی در همه عرصه ها به ویژه ورزش، برای همه ایرانیان اعم از زنان و مردان، ارزشمند ،غرورآفرین و شایسته تقدیر است و این در حالی است که صدا و سیما، با خودداری از پخش مسابقات مهمی همچون رقابت نهایی تیم فوتسال بانوان ایران، شائبه تلاش برای کمرنگ جلوه دادن توفیقات زنان ایرانی را تقویت کرده و با این گام که در راستای نقض عدالت جنسیتی است، فرصت ارائه الگو مناسب و پرانگیزه و امید برای زنان جوان ایرانی را نیز از بین می برد.

آمارها نشان می دهد زنان و دختران ایرانی با فقر حرکتی روبرو هستند و برای رفع این معضل، علاوه بر ضرورت حمایت دستگاه های مربوط از جمله وزارت ورزش و وزارت آموزش و پرورش، لزوم ایجاد انگیزه و تبلیغات مشوقانه از سوی رسانه ملی برای زنان و دختران در حوزه ورزش نیز بیش از هر زمانی احساس می شود.

توجه به این نکته ضروری است که هم اینک زنان ایرانی اعم از دختران و مادران و همسران، نیمی از بار جامعه را بر دوش می کشند و در این میان انتظار میرود رسانه ملی دست کم، یار زنان این سرزمین در کسب موفقیت ها باشد، نه باری بر دوش زنان.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here