زمان انتشار : ۱۹ اردیبهشت ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۵:۰۴ | کد خبر : 469570 |

مراقب سرقت اطلاعات از تلگرام های جعلی باشید

شفقنا رسانه- روزنامه ایران نوشت:

با شروع فیلترینگ و داغ شدن بازار فروش وی پی ان‌ها و تلگرام‌های جعلی، کارشناسان به کاربران هشدار دادند که فریب این تبلیغات را نخورده و از نصب این گونه نرم افزارها و اپلیکیشن‌ها خودداری کنند چرا که این ابزارها بدافزارهای مخرب هستند.
به گزارش «ایران»، به گفته کارشناسان پلیس فتا، با دانلود و نصب این اپلیکیشن‌ها، سرقت ازاطلاعات ذخیره شده روی گوشی همراه یا سیستم‌ها صورت می‌گیرد و اطلاعاتی مثل عکس یا اطلاعات بانکی ذخیره شده در حافظه آنها براحتی از سوی مجرمان سایبری سرقت می‌شود.
متأسفانه برخی از این اپلیکیشن‌ها و فایل‌ها قابلیت فعال کردن میکروفن سیستم‌ها از راه دور را نیز دارند که در پی این امر شاهد نقض حریم خصوصی افراد از سوی مجرمان سایبری خواهیم بود. نحوه فعالیت این بدافزارها به گونه‌ای است که کاربر براحتی متوجه این سرقت‌ها نمی‌شود؛ این فایل‌ها و اپلیکیشن‌ها از نوع حملات بلندمدت و پنهان هستند که به مرور اطلاعات ذخیره شده روی سیستم‌ها را به سرقت می‌برند و بعد از سوء‌استفاده از عکس، فیلم‌ها و اطلاعات ذخیره شده روی سیستم‌ها شاهد شکایت کاربران در مراجع قضایی هستیم که اطلاعات آنها به سرقت رفته و از این اطلاعات سوءاستفاده شده است. بررسی و آنالیز برخی از این فایل‌ها و اپلیکیشن‌ها در بخش فنی پلیس فتا آغاز شده و موارد مشکوک آن استخراج شده است و در حال حاضر به‌دنبال منشأ انتشار این فایل‌ها و اپلیکیشن‌های مشکوک هستند. انتشار این دست فایل‌ها و اپلیکیشن‌های آلوده در وقوع زلزله غرب کشور نیز روی داد که با تبلیغ انتشار اپلیکیشن‌های اطلاع‌رسانی سریع از اخبار زلزله یا کمک به زلزله زدگان بودیم. برخی افراد فریب خوردند و اقدام به دانلود و نصب این فایل‌ها و اپلیکیشن‌ها کردند اما اطلاعات آنها بدون اینکه خود متوجه شوند به سرقت رفت. بر این اساس به کاربران تأکید شده که حتماً برای دانلود هرگونه نرم افزار و اپلیکیشن از سایت‌ها و منابع معتبر اقدام کنند و به هیچ عنوان فریب این دست تبلیغات دروغین را نخورده و این قبیل فایل‌ها و اپلیکیشن‌های نامطمئن را دانلود و نصب نکنند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here