زمان انتشار : ۶ اردیبهشت ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۵:۱۰ | کد خبر : 469119 |

ویژگی جدید به گوگل اضافه شد

شفقنا رسانه- روزنامه ایران نوشت:
اپلیکیشن اندروید گوگل ویژگی جدید را با نام Your People به فهرست خود افزوده که کاربران به کمک آن می‌توانند نام مستعار یا نسبت فامیلی/دوستی را به دستیار هوشمند گوگل (Google Assistant) بگویند تا این هوش مصنوعی با او تماس گرفته و پیامک یا ایمیل بفرستد.
به‌گزارش دیجیاتو،‌  برای استفاده از این ویژگی باید به تنظیمات دستیار هوشمند گوگل بروید و در این بخش، روی Your People کلیک کنید. البته این ویژگی هنوز فعال نیست اما در حال حاضر اگر می‌خواهید نام‌های مستعار یا نسبت‌ها را با شماره تلفن مخاطبین‌تان لینک کنید، یک راه دیگر هم وجود دارد:

۱ – اپلیکیشن گوگل را باز کنید.

۲ – روی میکروفن در نوار جست‌و‌جو کلیک کرده یا کلمه Ok Google را بگویید، سپس یکی از مخاطبین‌تان را با نسبت یا نام مستعار صدا بزنید. مثلا: Ali is my brother.

۳ – در اینجا ممکن است چند مخاطب با نام یکسان نشان داده شود، مخاطب مدنظر را انتخاب کنید.

۴ – زیر عبارت Remember a relationship روی تیک سفید رنگ کلیک نمایید.

۵ – بعد از اینکه نام مستعار اضافه شد حالا می‌توانید به کمک گوگل اسیستنت و از طریق جملاتی همانند Text my sister یا Email my mom با آنها ارتباط برقرار کنید. برای پاک کردن این نسبت‌ها نیز کافیست به گوگل جملاتی مثل Ali is not my brother را بگویید. در این موقعیت مخاطب نشان داده می‌شود و در زیر Remove nickname تیک سفید رنگ را بزنید. هنوز مشخص نشده ویژگی «نزدیکان شما» چه زمانی فعال می‌شود.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here