زمان انتشار : ۳ اردیبهشت ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۴:۵۵ | کد خبر : 468993 |

نمای بسته/از اختلال تا عدم شفافیت شبکه همراه اول

 

شفقنا رسانه – زهرا حکیمی: اختلال در شبکه همراه اول و عدم ارائه خدمات اینترنتی به کاربران از یک اردیبهشت اتفاق افتاد و همچنان ادامه دارد. این در حالی است که از یکسو بیشتر مردم از طریق گوشی همراه به رصد اخبار می پردازند و از سوی دیگر رسانه ها هم رغبت بیشتری دارند تا اخبار روز را در شبکه های اجتماعی موبایلی منتشر کنند. همراه اول هم به دلیل پوشش گسترده ای که دارد مورد اقبال مردم واقع شده است. بنابراین اختلال در این شبکه سبب به وجود آمدن مشکلات و پیامدهایی شده است.

چراکه کاربران از زمان وجود اختلال در این شبکه تاکنون، قادر به تهیه بسته های اینترنتی از طریق دو سامانه ستاره ۱۰۰ و ۱۰۰۰ مربع نیستند و از سوی دیگر کاربران دستگاههای کارت خوان سیار نیز با مشکلاتی از قبیل عدم آنتن دهی، قطع ارتباط، عدم انجام تراکنش و … روبرو هستند.

این شبکه، پیامکی مبنی بر وجود اختلال برای کاربرانش با این مضمون  ارسال کرده« با توجه به انجام عملیات ارتقاء سامانه جامع خدمات مشتریان همراه اول، لطفاً برای خرید شارژ به سامانه  ۱*  مراجعه کنید. با تشکر از شکیبایی شما همراه اول».  گفته شده این متن تنها به برخی از کاربران ارسال شده که محتوای مبهمی دارد.

لازم است تا هر یک از اُپراتورهای تلفن همراه قبل از هر عملیاتی ابتدا شرایط موجود را بسنجند و ثانیاً از طریق سامانه های خود به مشترکین اطلاع رسانی کرده تا فعالیت های روزمره آنها در تپش اختلالات رسانه ای (اینترنت) نیفتد و آمادگی لازم را داشته باشند.همچنین یکی از پر منفعت ترین خصایص رسانه های نوین این است که با ارائه خدمات الکترونیکی به کاربران، باعث حذف کاغذ و پول از چرخه مبادلات روزمره و بهبودی فضای کسب و کار شده اند.در حالی که قطع این خدمات در روز زمین پاک اتفاق افتاد.

به هر حال با ایجاد این اختلالات، از یکسو فرآیند اطلاع رسانی و دریافت اطلاعات کاربران با مشکل روبرو شده و از سوی دیگر دسترسی به منابع خبری مبتنی بر اینترنت در گوشی همراه از آنها سلب شده است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here