زمان انتشار : ۲۱ فروردین ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۱:۵۲ | کد خبر : 468601 |

شهرداری تهران به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات پیوست

شفقنا رسانه-با پیوستن شهرداری تهران در سال جدید، شمار دستگاههای اجرایی بخش های دولتی و خصوصی در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به۳۵۰ دستگاه رسید.

به گزارش ایرنا پیوستن شهرداری کلان شهر تهران به سامانه پس از آن صورت گرفت که محمد علی نجفی شهردار تهران در سفری که پیش از عید به اصفهان داشت اعلام کرده بود؛ موضوع انتشار آزاد اطلاعات در جلسه  «کلان شهرها» به طور کلی مورد بحث قرار گرفته و برای شهرداران شفاف سازی شده است.

به نظر می رسد با اجرائی شدن قول شهردار تهران، پاسخگویی به درخواست ها و  مطالبات مردمی از این پس در این مجموعه شکل جدی تر و نظام مند تری به خود بگیرد.

تاکنون شهرداری های مشهد، اصفهان، کرج و کرمانشاه به این سامانه متصل شده اند که بیشترین درخواست های مردمی مربوط به شهرداری اصفهان (۴ درخواست) بوده که به (۳ درخواست) پاسخ داده شده است. شهرداری کرج نیز از ۳ درخواست تنها به یک درخواست پاسخ داده است.

بخش گزارشات سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات که در نشانی http://foia.iran.gov.ir/web/guest/totalreport قابل دسترسی است نیز حکایت از آن دارد که وزارت کشور با (۱۷۷ درخواست) ، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با (۹۱ درخواست)، بانک مرکزی با (۹۵ درخواست) و وزارت امور اقتصاد و دارائی با (۸۹ درخواست) در صدر پاسخگو ترین دستگاه ها به مطالبات مردمی قرار دارند.

تا کنون یک هزار و ۶۹۴ درخواست در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ثبت شده که از این تعداد به یک هزار و ۳۵۳ درخواست پاسخ داده شده است، بطور کلی میانگین پاسخگویی دستگاههای متصل به سامانه ۸۰ درصد می باشد.

در بین استانداری ها ، بیشترین درخواستهای مردمی مربوط به استانداری هرمزگان با ۶۹ درخواست بوده است. همچنین استانداری های البرز،کرمان،تهران، فارس، چهارمحال و بختیاری و سیستان و بلوچستان پاسخی به شکایات حوزه مربوطه خود نداده اند.

در حوزه بانک ها نیز پس از بانک مرکزی با (۹۵ درخواست) ، بیشترین درخواست های مردمی به ترتیب مربوط به بانک کشاورزی (۸ درخواست)،بانک تجارت (۶ درخواست)، بانک مسکن (۵ درخواست) و بانک سرمایه ( ۴ درخواست) بوده است.

این گزارش می افزاید: ۱۶۵ شکایت نیز در سامانه ثبت شده  که به ۷۲ عدد آن پاسخ داده شده است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here