زمان انتشار : ۱۹ فروردین ,۱۳۹۷ | ساعت : ۰۰:۰۰ | کد خبر : 468469 |

تحولات مهم در بخش صدور مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۹۷

حسین انتظامی در نمایی از اتاق کنفرانس معاونت مطبوعاتی، جایی که عکس همه‌ی معاونان مطبوعاتی پس از انقلاب اسلامی دیده می‌شود./آرشیو شفقنا رسانه، شایان محرابی

شفقنا رسانه- حسین انتظامی، قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یادداشتی به تحولات ویژه وزارت ارشاد در سال ۹۷ و در حوزه صدور مجوزها اشاره کرد. در این یادداشت آمده است:

۱.تمامی مواردی که اسناد محکم بالادستی در ضرورت اخذ مجوز ندارند، آزاد می شوند حتی اگر بر اثر یک سوء تفاهم چنددهه ای، همه به آن خو گرفته باشند!

۲.در مجوزهایی که اقتضائات جدید، الزاماتی نو را فراهم آورده، تجدید نظر می شود؛ از طریق درخواست برای اصلاح مقررات بالادستی.

۳.تمامی مجوزهایی که اکنون از طریق سامانه های متعدد و حتی بصورت دستی دنبال می شوند، یکپارچه و از طریق پنجره واحد صادر می شوند. هر شخص حقوقی یا حقیقی برای تمامی درخواست های خود فقط به یک سامانه مراجعه می کند و فقط یکبار مدارک خود را ارائه می کند.

۴.در سایه استقرار کامل دولت الکترونیک، مراجعات مکرر به واحدهای مختلف و مواجه شدن با پاسخ های مرسوم، گاه تحقیرکننده و سلیقه ای نظام سنتی اداری، عملا از بین می رود.

۵.در مدارک دریافتی، تجدید نظر می شود؛ درحال حاضر، برخی از آنها بی مبنا یا زاید و یا مانع کسب و کار روان هستند.

۶.تمدید مجوزهای ادواری، جمع خواهد شد و این دسته، یکبار مجوز دائمی می گیرند مگر موارد تصریح شده در قانون.

۷.فهرست تمامی مجوزهای صادره، مشخصات و مدت اعتبار آنها برای همگان قابل مشاهده خواهدبود.

۸.نوبت ها حسب مورد برای همگان یا ذینفعان قابل مشاهده است تا زمینه تبعیض احتمالی از بین برود و رفتار مسئولانه و پاسخگویی دستگاه را افزایش دهد.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here