زمان انتشار : ۵ فروردین ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۲:۲۲ | کد خبر : 468281 |

اطلاع رسانی رسانه‌ها در تعطیلات ضروری است

شفقنا رسانه- سردبیر سایت روزنامه «قانون» بر ضرورت فعالیت رسانه‌ها در تعطیلات تاکید کرد.

علیرضا شاکر در گفت‌وگو با ایسنا درباره فعالیت رسانه‌ها در ایام تعطیلات بیان کرد: با توجه به اینکه فضای شبکه‌های مجازی پر از اخبار و مطالبی است که مخاطبان با آن‌ها مواجه می‌شوند و در موارد متعددی هم فاقد صحت و اعتبار لازم هستند، ضرورت دارد که اطلاع رسانی برای افکار عمومی و مردم از طریق مجاری حرفه‌ای‌تر همچون رسانه‌ها صورت بگیرد.

او ادامه داد: بنابراین حضور و فعالیت خبرنگاران در ایام نوروز به صورت شیفتی و آنلاین در قالب تولید محتوا و انتشار اخبار مربوط به ایام تعطیلات ضرورتی است که طی سال‌های گذشته چندان به آن توجهی نشده است.

عضو شورای سردبیری روزنامه «قانون» با مقایسه انتشار اخبار در رسانه‌های رسمی و فضای مجازی اظهار کرد: امیداورم که صاحبان رسانه و مسئولان دولتی این اهتمام را در حوزه تولید محتوا داشته باشند تا فضای اطلاع رسانی کشور و آنچه مردم به آن نیاز دارند از مجاری حرفه‌ای و مسئول منعکس شود. در واقع رسانه‌ها وخبرنگاران برای آنچه که منتشر می‌کنند، مسئولیت دارند اما اکثر مواقع آنچه در فضای مجازی منتشر می‌شود فاقد حس مسئولیت مداری است بنابراین این ضرورت احساس می‌شود.

شاکر در پایان به فعالیت سایت روزنامه «قانون» در ایام تعطیلات اشاره کرد وگفت: روزنامه قانون هم بر این اساس در ایام تعطیلات در حوزه تولید محتوا و سایت خود حضور فعال دارد. همچنین نسخه چاپی روزنامه روز  ۱۸ فروردین ماه منتشر می‌شود.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here