زمان انتشار : ۲۴ اسفند ,۱۳۹۶ | ساعت : ۱۲:۱۰ | کد خبر : 468127 |

«هشدار درباره‌ی خطر ارتجاع انقلاب»؛ مهمترین خبر ۹۶ از نگاه سردبیر «جوان»

شفقنا رسانه- ویترین روزنامه‌ها هر روز چینشی از مهمترین اخبار متناسب با خط مشی آن تحریریه است. اما مهمترین خبر سال کدام است؟ آن که بیشترین عکس و تیتر را در یک روز به خود اختصاص داد یا آن که روزهای بیشتری در صدر تیترها باقی ماند؟ کدام خبر در سال ۱۳۹۶ در زمان انتشار مثل کوه یخی بود که دامنه و تبعات آن می‌تواند تا سال‌ها زندگی تعداد بیشتری از مردم را تحت تأثیر قرار دهد؟ سردبیران روزنامه‌ها که از مهمترین تصمیم‌گیران صفحه اول هستند، کدام خبر را مهمترین می‌دانند و آیا پوشش خبری آن را متناسب با اهمیتش ارزیابی می‌کنند؟

غلامرضا صادقیان، سردبیر روزنامه «جوان» درباره‌ی مهم‌ترین خبر ۹۶ برای شفقنا رسانه می‌نویسد: پاسخ بی‌درنگ من به این پرسش، خبر سخنان ۲۹ بهمن رهبر انقلاب درباره خطر ارتجاع انقلاب است که در سرمقاله‌ای هم که ۳۰ بهمن در روزنامه جوان به چاپ رسید، به همین نکته اشاره کردم و نوشتم که این سخنان از جهت توجه دادن به خطری که انقلاب را تهدید می‌کند، شاید مهمترین سخنرانی رهبر انقلاب تا کنون باشد.

او ادامه می‌دهد: اهمیت این سخنان در خودش نهفته است. انقلاب اسلامی ایران، آرمان‌هایی داشت که این آرمان‌ها را برخی – یا بسیاری- از مدیران فعلی نهادهای دولتی و حکومتی به خاطر زندگی متفاوتی که نسبت به عموم مردم دارند، به سخره گرفته اند. در واقع انقلاب با یک تهدید درون‌زا روبرو شده است که بارها رهبری به آن اشاره کرده‌اند اما لحن و شیوه‌ی بیان سخن در ۲۹ بهمن ۹۶ متفاوت بود.

این سردبیر درباره‌ی تناسب پوشش‌ خبری رسانه‌ها با اهمیت این خبر می‌نویسد: متأسفانه پوشش رسانه‌ها از این خبر شایسته آن نبود. و من دلیل این کم‌توجهی را در این می‌بینم که بیشتر رسانه‌های ما متعلق یا پشت گرم به همان افرادی هستند که مورد خطاب سخنان رهبری بودند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here