زمان انتشار : ۱۷ اسفند ,۱۳۹۶ | ساعت : ۱۴:۳۷ | کد خبر : 467585 |

واکنش‌ها به ضرب و شتم یک عکاس خبری؛ با خاطیان برخورد شود

شفقنا رسانه- در مراسم افتتاحیه موزه لوور در تهران که با حضور مهمانان خارجی برگزار شد، یگان ویژه موزه ملی برخورد نامناسبی با یکی از عکاس‌های رسانه‌های داخلی داشتند که حواشی و اعتراض‌های زیادی را از سوی اهالی رسانه به دنبال داشت.

به گزارش ایسنا، مراسم افتتاحیه موزه لوور در تهران در تاریخ ۱۴ اسنفند ماه با حواشی هم همراه شد. انتشار تصاویری از برخورد نامناسب فیزیکی با عکاس خبری خبرگزاری تسنیم، آن هم در حضور مقامات مسئول کشورهای خارجی واکنش‌های زیادی از سوی اصحاب رسانه و قلم را به دنبال داشت؛ تا جایی که رییس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی در نامه‌ای به فرمانده یگان حفاظت خواستار برخورد قانونی با عوامل مقصر و متخلف در برخورد فیزیکی نیروهای یگان با این عکاس خبری شد.

در نامه‌ای که از سوی روح‌الله مهدی‌نژاد، رییس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، خطاب به سردار امیر رحمت‌اللهی فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی نوشته شده، آمده است که «ضمن قدردانی از تلاش نیروهای زحمتکش آن یگان، به استحضار جنابعالی می‌رساند روز دوشنبه ۹۶/۱۲/۱۴ در جریان مراسم افتتاحیه نمایشگاه موزه لوور در تهران، اتفاقاتی رخ داد که متأسفانه موجب مخدوش شدن چهره سازمان نزد اهالی رسانه و سایر مهمانان این مراسم شد. برخورد فیزیکی و خشن نیروهای یگان حفاظت در موزه ملی با عرفان کوچاری عکاس خبرگزاری تسنیم که یکی از عکاسان فعال جامعه رسانه‌ای است موجب بهت و تعجب شرکت‌کنندگان در این مراسم شد و تصویر ناخوشایندی در برابر نگاه مهمانان فرانسوی از جمله وزیر امور خارجه فرانسه قرار داد؛ لذا جا دارد حسب دستور معاون رییس‌جمهوری و رییس‌سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، ضمن برخورد قانونی با عوامل مقصر و متخلف در این زمینه، به‌ نحو مقتضی از عکاس خبرگزاری تسنیم عذرخواهی و دلجویی شود و همچنین نتیجه اقدامات انجام‌شده در اختیار این مرکز قرار گیرد تا به خبرنگاران اعلام و در رسانه‌ها منتشر شود.»

همچنین به گزارش تسنیم کانون انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران طی بیانیه‌‌ای خواستار مجازات عاملان ضرب‌وشتم او شد.

متن اطلاعیه به‌شرح زیر است:

خبرنگاران،‌ تصویربرداران و عکاسان خبری یکی از گروه‌های فعال و اثرگذار در دهه‌‌های اخیر جامعه اسلامی ایران به‌شمار می‌آیند که با عبور از مشکلات و سختی‌ها برای ثبت و ضبط رویدادها و سوژه‌های داخلی و خارجی و ارتقای سطح آگاهی‌های عمومی درباره موضوعات روز،‌ از هیچ کوششی فروگذار نبوده و نیستند. اما متأسفانه بعضاً برخورد غیراخلاقی برخی از مدیران و همراهان آنان با خبرنگاران در پوشش برنامه‌های خبری روح و ذهن این گروه از تلاشگران خدوم و همچنین افکار عمومی را آزار می‌دهد.

ماجرای برخورد دور از اخلاق اسلامی، جوانمردی و مردانگی و رفتار خشن با عکاس خبری خبرگزاری تسنیم در جریان پوشش تصویری نمایشگاه موزه لوور در برابر دوربین‌های تلویزیونی و تصویربرداری خبرنگاران داخلی و خارجی در ذیل هیچ‌یک از پروتکل‌ها و آئین‌نامه‌های حفظ و حراست از شخصیت‌ها یا اماکن خاص نمی‌گنجد.

کانون انجمن‌های صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران با محکوم کردن این‌گونه رفتارهای خشن و دور از شئونات انسانی ــ اسلامی، از مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و قوه قضائیه می‌خواهد تا با بررسی این ماجرا، با عوامل ضرب‌وشتم عکاس خبری پوشش‌دهنده مراسم این نمایشگاه برخوردی قاطع و قانونی داشته باشند تا جامعه از این پس کمتر شاهد این‌گونه پرده‌دری‌ها و بی‌حرمتی‌ها باشد.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here