زمان انتشار : ۹ دی ,۱۳۹۶ | ساعت : ۱۳:۰۰ | کد خبر : 465026 |

بهترین‌های مطبوعات آذر به انتخاب «شفقنا رسانه»

شفقنا رسانه- در آخرین ماه پاییز هم اخبار مهم زیادی به صفحه اول آمد. بهترین‌های آذرماه را به انتخاب شفقنا رسانه در ادامه ببینید:

عکس:

روز جهانی معلولان کمتر در روزنامه‌های این ماه بازتاب پیدا کرد، با این حال آسمان آبی (۱۲ آذر) از عکس بسیار خوبی استفاده کرد. روزنامه عکسی حرفه‌ای از یک ورزشکار موفق با معلولیت جسمی را کار کرد که نور طبیعی و درخت حاضر در عکس، همگی به رویکرد روزنامه و تأکید بر معلولان موفق کمک کردند. اگرچه تیتر معمولی است و مکمل خوبی برای سوال روتیتر نیست.

گزارش خبری-تحلیلی:

روزنامه شرق(۱۶ آذر) به سراغ موضوع اقتصادی و سیاسی مهمی رفت که به درستی و چنان که در تیتر آمده، می‌تواند ممنوعیت سرکشی به حساب میلیونرها تعبیر شود. در کم‌اعتنایی غالب روزنامه‌ها، شرق اصلاحیه‌ وزیر اقتصاد در یک گزارش خبری-تحلیلی آورد که حد بررسی اطلاعات پولی را از ۵٠٠ میلیون تومان به پنج میلیارد تومان افزایش داد. در گزارش توضیح داده شده که معنای این اصلاحیه این است که حساب‌های بانکی بیشتری، یعنی حساب‌های از ۵۰۰ میلیون تا ۵ میلیارد تومان، از حسابرسی مالیاتی مصون می‌مانند. گزارش به جزئیات حقوقی این اصلاح قانون می‌پردازد و اطلاعات اصلی را در اختیار مخاطب می‌گذارد.

گزارش میدانی:

زلزله کرمانشاه، گزارش‌های میدانی زیادی را به روزنامه‌ها آورد. اما در زمینه‌های دیگر روزنامه شهروند(۱۴ آذر) گزارش میدانی خوبی درباره تأثیر یک بازنگری قانونی بر کسب و‌ کار بازار چاقوی زنجان به عنوان یکی از صنایع دستی ایران را کار کرد. گزارش، میدانی است و همزمان به طرحی اشاره می‌کند که یک سال پیش در مجلس مطرح شد و حالا چیزی به نهایی شدن آن نمانده است: «ممنوعیت حمل، تولید و عرضه سلاح سرد» که با آن که هنوز به تصویب‌ نرسیده اما بر رکود بازار چاقوی زنجان تاثیر زیادی داشته است. علت این طرح، آمار ۱۰ هزار کشته در طول ۱۰ سال اخیر به وسیله چاقو بوده است با این حال این گزارش ممکن است بتواند بر روند تصویب این طرح، و اصلاح یا درنظرگرفتن تاثیرات جانبی آن بر بازار این صنایع دستی تاثیر بگذارد. تیتر خوبی هم برای آن انتخاب شد.

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here